خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  دستگیری ۶ شکارچی متخلف در شهرهای کیاسر، سیاهکل و رومشکان

دستگیری ۶ شکارچی متخلف در شهرهای کیاسر، سیاهکل و رومشکان

خبرگزاری هرانا –  ۶ شکارچی متخلف در شهرهای کیاسر، سیاهکل و رومشکان با تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست، بازداشت و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند. همچنین ۵ شکارچی غیرمجاز دیگر نیز شناسایی و تحت تعقیب نهادهای متولی قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس اداره پارک ملی کیاسر گفت: “۵ شکارچی غیرمجاز یک راس مرال در کیاسر را شکار کردند.”

علیرضا ابراهیمی رئیس اداره پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کیاسر، با بیان اینکه ماموران یگان حفاظت پارک ملی کیاسر در گشت و کنترل در منطقه مرزی بین کیاسر و نکا از شکارچیان غیرمجاز سریک راس مرال تازه شکار شده را کشف و ضبط کردند، گفت: “در تعقیب و گریزی که بین شکارچیان غیرمجاز و ماموران یگان حفاظت رخ داد، به علت بعد مسافت و صعب‌العبور بودن منطقه  متخلفین متواری گشتند.

وی افزود: “متخلفان شکار مرال که ۵ نفر بودند، شناسایی شده و پس از دستگیری با تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده خواهند شد.”

رئیس اداره پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کیاسر گفت: “در ماموریت دیگر نیز ماموران یگان حفاظت پارک ملی کیاسر هنگام گشت و کنترل در حوزه استحفاظی یک شکارچی غیرمجاز را حین شروع به شکار دستگیر کردند.”

ابراهیمی افزود: “ماموران پارک ملی کیاسر از این شکارچی متخلف یک قبضه سلاح شکاری ضبط کردند.”

لازم به ذکراست؛ بر اساس مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست ضرر و زیان هر راس مرال ۳۵۰ میلیون ریال است.

کیاسَر یکی از شهرهای استان مازندران ایران است. این شهر در ۷۰ کیلومتری جنوب ساری جای داشته و مرکز بخش چهاردانگهٔ این شهرستان است.

دستگیری یک شکارچی متخلف در سیاهکل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یک شکارچی متخلف با تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست در سیاهکل دستگیر شد.

لطیف جواهر دشتی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان پس از تماس دوستداران طبیعت در خصوص حضور شکارچیان در منطقه شکار ممنوع دیلمان و درفک بلافاصله در این محل حضور یافتند”.

وی با بیان اینکه، این منطقه به لحاظ زیستگاه مرال بسیار حائز اهمیت بوده و جمعیت بیشتر این گونه در همین منطقه مشاهده شده است، افزود: “ماموران یگان حفاظت با گشت زنی و ساعت‌های طولانی در کمین، پس از مشاهده شکارچی به همراه دو قلاده سگ شکاری با اسلحه، اقدام به دستگیری آن کردند”.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل گفت: “شکارچی با دیدن ماموران فرار کرد و اسلحه خودش را پرتاب کرد که با تعقیب و گریز ماموران و همکاری نیروهای انتظامی بخش دیلمان متخلف دستگیر شد”.

لطیف جواهر دشتی با بیان اینکه، اسلحه شکارچی نیز با تلاش ماموران پیدا و ضبط شد، افزود: “متخلف با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد”.

وی با تشکر از همه مردم و علاقمندان به طبیعت و حیات وحش که با محیط زیست همکاری بسیار موثری دارند، تصریح کرد: “شکارچیان طبق قوانین و ضوابط تعریف شده و دستورالعمل‌های موجود نسبت به شکار اقدام کنند و از هر گونه شکار درون مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع پرهیز کنند”.

سیاهکَل یکی از شهرهای استان گیلان و مرکز شهرستان سیاهکل است.

دستگیری ۴ شکارچی متخلف در رومشکان

به گزارش برنا، رئیس حفاظت محیط زیست رومشکان از دستگیری ۴ نفر متخلف زیست محیطی، قبل از شکار گونه‌های جانوری و کشف و ضبط ۳ قیضه اسلحه شکاری از آنها خبر داد.

محمد احمدی در این خصوص گفت: “با اجرای برنامه‌های گشت و کنترل یگان حفاظت این اداره در حوزه استحفاظی جهت جلوگیری از تخلفات شکار و صید غیر مجاز، گروهی متشکل از ۴ متخلف زیست محیطی سابقه دار که از استان‌های همجوار به قصد شکار غیر مجاز گراز وحشی وارد شهرستان شده بودند با حضور به موقع یگان حفاظت این اداره دستگیر شدند.

وی افزود: “از این متخلفین ۳ قبضه اسلحه شکاری، ۱۰ عدد فشنگ، ۲ عدد دوربین چشمی کشف و ضبط شد”.

رئیس حفاظت محیط زیست رومشکان گفت: “پرونده این متخلفین جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع و ادوات کشف شده از آنها طبق ماده ۱۴ قانون شکار و صید تا صدور رای قطعی زیر نظر این اداره باقی می‌مانند”.

شهرستان رومشکان یکی از شهرستان‌های استان لرستان است که در جنوب غرب این استان قرار گرفته و مرکز آن شهر چقابل است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید