خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بازداشت چهار شکارچی متخلف در خمین و یک گروه متخلف زغالگیر در باشت

بازداشت چهار شکارچی متخلف در خمین و یک گروه متخلف زغالگیر در باشت

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خمین از بازداشت چهار شکارچی غیرمجاز در منطقه الوند لکان توسط یگان حفاظت محیط زیست این شهر خبر داد. بنا بر خبری دیگر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان باشت از دستگیری متخلفین زغالگیری و کشف و ضبط ۶ بشکه ۲۰۰ لیتری زغال گیری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست خمین به خبرگزاری صداوسیما گفت: یگان حفاظت محیط زیست خمین در حین گشت و کنترل در هفته جاری چهار شکارچی غیر مجاز را دستگیر کردند.

مشایخی افزود: از این شکارچیان متخلف چهار قبضه سلاح شکاری که سه قبضه آن گلوله زن و یک قبضه ساچمه زنی بود و ۶ لاشه گراز به دست آمد.

وی تصریح کرد: متخلفان  پس از تشکیل و تکمیل پرونده به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی این شهرستان معرفی شدند.

اقدام برای شکار حیات وحش حتی شروع به آن بدون کسب مجوز جرم است و طبق ماده ۱۵ قانون شکار و صید، متخلفان تحت تعقیب و مجازات قرار می‌گیرند که  شکارچیان باید برای گرفتن پروانه شکار مراحل قانونی را طی کنند.

دستگیری متخلفین غیرمجاز زغالگیری حین ارتکاب جرم در باشت

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان باشت گفت: ۶ بشکه ۲۰۰ لیتری زغال گیری از متخلفین کشف و ضبط شد.

به گزارش ایسنا، یعقوب سادات عنا از دستگیری متخلفین غیرمجاز زغالگیری حین ارتکاب جرم در آخرین هفته از دی ماه ۹۷ خبر داد و افزود: با راه‌اندازی گشت مشترک حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان، منطقه را برای متخلفین سودجو ناامن خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: طی گشت و کنترل مشترکی که در محدوده مناطق آزاد شهرستان باشت داشتیم موفق شدیم یک گروه متخلف زغالگیر را حین ارتکاب جرم در محل شناسایی و دستگیر کنیم. در این راستا تعداد ۶ بشکه ۲۰۰ لیتری که متخلفین در آن زغالگیری می‌کردند کشف و ضبط شد.

سادات عنا در پایان ضمن اشاره به تداوم این همکاری‌ها در گشت زنی مناطق اضافه کرد: برای متخلفین پرونده‌ای تشکیل و به همراه آلات جرم به مراجع قضائی معرفی شدند.

کهگیلویه و بویراحمد سرزمینی کوهستانی با دو نوع آب و هوای گرم و سرد است که حدود سه چهارم آن را کوه‌ها و ناهمواری‌ها فرا گرفته و ۹۰ درصد از آن را جنگل و مرتع تشکیل می‌دهد و به واسطه داشتن جنگل‌های فراوان، رودخانه‌های خروشان و تنوع آب و هوایی، از تنوع زیستی بسیار خوبی برخوردار است و با داشتن ۲۰ درصد جنگل‌های زاگرس و ۱۰ درصد آب کشور، شرایط مناسبی را برای زیست گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی فراهم کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید