خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۱۱/۱۲ ساعت ۱۲:۱۳:۱۸

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  محیط زیست؛ صدور حکم حبس برای ۳ شکارچی متخلف در اردبیل

محیط زیست؛ صدور حکم حبس برای ۳ شکارچی متخلف در اردبیل

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست ‌شهرستان کوثر در استان اردبیل گفت که ۳ شکارچی متخلف که اقدام به شکار دو راس بز کوهی در زیستگاههای دربند مشکول، کرده بودند، به سه سال حبس تعزیزی، دو سال محرومیت از حمل سلاح و تهیه و نصب ۹ عدد تابلو فلزی زیست محیطی محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تنسیم، رئیس اداره حفاظت محیط زیست ‌کوثر گفت: “سه نفر از عاملان شکار دو راس بز کوهی در زیستگاه‌های دربند مشکول، به سه سال حبس تعزیزی، دو سال محرومیت از حمل سلاح و تهیه و نصب ۹ عدد تابلو فلزی زیست محیطی محکوم شدند”.

مهدی کسائی افزود: “پنج نفر شکارچی متخلف که در شهریور ماه تابستان گذشته اقدام به شکار دو راس بز کوهی در زیستگاه های منطقه شکار ممنوع دربند مشکول کرده بودند پس از دستگیری و تحویل به مرجع قضائی و طی مراحل قانونی به حکم دادگاه بدوی سه نفر از آنان به ۳ سال زندان محکوم شدند”.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کوثر گفت: “این پرونده به دلایل ابعاد مختلف آن در بحث شکار و صید و تصاویر بدست آمده از گوشی های متهمین از اذیت و آزار و کشتار حیات وحش در منطقه مذکور و سایر مناطق در استان همجوار همچنان مفتوح و به اتهامات سایر متهمین نیز رسیدگی خواهد شد”.

کسائی بیان کرد: “زیستگاه های دربند مشکول به وسعت ۲۹ هزار و ۸۰۰ هکتار در جنوب شهرستان کوثر واقع شده است و به لحاظ تنوع گونه های گیاهی و جانوری دارای قابلیت بالاست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید