خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  دستگیری ۱۹۹ متخلف صید و شکار در سال جاری و کمبود ۷۴ محیط بان در استان اردبیل

دستگیری ۱۹۹ متخلف صید و شکار در سال جاری و کمبود ۷۴ محیط بان در استان اردبیل

خبرگزاری هرانا – به گفته مدیرکل محیط زیست استان اردبیل، این استان باید از ۱۴۰ محیط بان برخوردار باشد در حالی که تنها ۶۶ محیط بان در آن فعالیت می کنند. وی همچنین از دستگیری ۱۹۹ متخلف صید و شکار در سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، امروز چهارشنبه ۱۲ دی‌ماه ۱۳۹۷، محمد خداپرست، مدیرکل محیط زیست استان اردبیل با تاکید بر کمبود محیط‌بان در این استان گفت: به ازای هر ۱۰ هزار هکتار یک محیط‌بان نیاز است و ارائه آمار در خصوص کمبود محیط‌بانان استان با نادیده گرفتن مناطق آزاد و شکار ممنوع اعلام شده است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری ۱۶ اسلحه شکار کشف و ضبط شده و ۱۹۹ متخلف شکار و صید نیز دستگیر شده است.

مدیرکل محیط زیست استان یادآور شد: مناطق حفاظت‌شده و نواحی چهارگانه زیست محیطی استان دارای مساحت ۱۴۰ هزار هکتاری بوده که ۱۷ و نیم درصد از این نواحی شکار ممنوع است.

خداپرست ادامه داد: ۱۱ پاسگاه محیط‌‌بانی در ۹ اداره شهرستانی فعال هستند که به صورت ثابت و سیار نظارت‌های خود را تداوم می‌بخشند.

وی اضافه کرد: آموزش اساس توانمندی همکاران بوده و با برگزاری دوره‌های مختلف توجیهی در صدد ارتقای توان‌افزایی محیط‌بانان فعال استان هستیم.

مدیرکل محیط زیست اردبیل به برخورداری این استان از سه اسلحه بیهوشی اشاره کرد و افزود: در سال جاری نحوه بکارگیری از سلاح‌های بیهوشی انجام پذیرفته تا در مواقع مورد نیاز کاربردی شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید