خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان نور مازندران اعدام شد

یک زندانی در زندان نور مازندران اعدام شد

خبرگزاری هرانا – رئیس دادگستری نور گفت که صبح امروز، یک زندانی به اتهام “قتل” در زندان نور مازندران اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، رئیس دادگستری نور گفت: “این فرد اعدام شده، اهل استان البرز بود که چهار سال پیش مرد ۵۰ ساله اهل روستای سلیاکتی نور را به قتل رسانده بود”.

محمدعلی گل برارزاده افزود: “حکم اعدام امروز در نور و با حضور اولیاء دم در زندان نور اجرا شد”.

شهرستان نور با جمعیتی دست کم ۱۱۰ هزار نفر درغرب مازندران واقع است.

لازم به اشاره است که هرانا امروز در گزارشی از انتقال یک زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان زاهدان خبرداده بود. هویت این زندانی “مهدی سارانی”، اهل زابل، ۳۷ ساله، از بند ۳ زندان مرکزی زاهدان توسط هرانا احراز شده است.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

نهاد آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به روال هر ساله همزمان با ۱۰ اکتبر (۱۸ مهرماه)، روز جهانی مبارزه علیه مجازات اعدام گزارش یک ساله خود از وضعیت اجرای حکم اعدام در ایران منتشر کرد. بنا بر این گزارش، در بازه زمانی یکساله (مهر ۹۶ تا مهر ۹۷) حکم اعدام ۲۵۶ نفر در ایران به اجرا در آمده است که از این تعداد ۱۵ نفر در ملاء عام اعدام شدند.

همچنین ۶۸ درصد اعدام‌های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید