خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  یک هزار و ۲۹۴ نفر در خوزستان با عارضه تنفسی راهی بیمارستان شدند

یک هزار و ۲۹۴ نفر در خوزستان با عارضه تنفسی راهی بیمارستان شدند

خبرگزاری هرانا – مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت که به دنبال بارندگی در خوزستان یک هزار و ۲۹۴ نفر با عارضه تنفسی در ۴۸ ساعت گذشته به بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی اهواز مراجعه کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، فرهاد حمزه لویی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: “در سوم آبان ماه، ۶۶۹ نفر به مراکز درمانی مراجعه کردند که ۹ نفر بستری و تحت مراقبت قرار گرفتند”.

وی افزود: “در روز چهارم آبان ماه نیز ۶۲۵ نفر تا ساعت هشت صبح امروز راهی مراکز درمانی شدند و هشت نفر بستری شدند”.

۲۹ و ۳۰ مهر ماه نیز به دنبال بارندگی در خوزستان، یک هزار و ۴۷۲ نفر به علت عارضه تنفسی به مراکز درمانی استان مراجعه کردند.

در پی بارش نخستین بارش باران در آذر پارسال، ۱۸۴ نفر با عارضه تنگی نفس به مراکز درمانی زیر مجموعه این دانشگاه مراجعه کردند.

تنگی نفس شهروندان خوزستانی همزمان با نخستین باران های پاییزی از سال ۱۳۹۲ آغاز شد و تا سال ۱۳۹۴ بیش از ۶۰ هزار نفر به دلیل مشکلات تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کردند.

در نخستین شب بارندگی پاییزی در سال ۱۳۹۵ در کل خوزستان کمتر از یک هزار نفر به مراکز درمانی مراجعه کردند که کاهش ۷۰ تا ۸۰ درصدی نسبت به سال های گذشته را داشت.

۱۸ گزینه به عنوان عامل این تنگی نفس در خوزستان بررسی شد و چهار احتمال مشعل های چاه های نفت، سوزاندن مزارع نیشکر، سوزاندن زباله و گرده های گیاهی به عنوان عامل تنگی نفس معرفی شدند. دانشگاه علوم پزشکی اهواز در آخرین اعلام نظر، گرده های گیاه کنوکارپوس را به عنوان عامل اصلی این نفس تنگی ها معرفی کرد.

با توجه به تمهیدات انجام شده از جمله رعایت نکات پیشگیرانه از سوی مردم همچنین هرس درختان کنوکارپوس پیش از گل دهی در خوزستان،بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی خوزستان به دلیل عارضه تنگی نفس تا حد قابل ملاحظه ای کاهش یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید