خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  آلودگی هوا در ریگان کرمان ۲۳ نفر را راهی مراکز درمانی کرد

آلودگی هوا در ریگان کرمان ۲۳ نفر را راهی مراکز درمانی کرد

خبرگزاری هرانا – فرماندار شهرستان ریگان گفت که افزایش آلودگی هوا بر اثر گرد و غبار بیش از حد مجاز که از بامداد امروز (یکشنبه) در این شهرستان آغاز شده تاکنون ۲۳ نفر را راهی مراکز درمانی کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، امین باقری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: “این گرد و غبار و حرکت شن های روان علاوه بر ایجاد مشکلات تنفسی برای شهروندان موجب تعطیلی مدارس و قطع نیمی از آب شهر شده و راه ارتباطی ۱۲روستا را مسدود کرده است”.

وی بیان داشت: “گرد و غبار علاوه بر کاهش دید در محور ترانزیتی ریگان چابهار موجب انحراف پنج خودور شده اما خسارت جانی در پی نداشته است”.

فرماندار ریگان با اشاره به اینکه غلظت گرد وغبار بر اساس پایش دستگاه ریزگردها بیش از چهارهزار پی ام است، اظهار داشت: “وضعیت شهرستان به لحاظ میزان آلودگی در شرایط خطرناک است”.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ روستای این شهرستان هم اکنون در محاصره توفان شن های روان قرار گرفته اند، از اعزام نیروهای امدادی جهت امداد رسانی به روستاهای محاصره در گرد وغبار شهرستان ریگان خبر داد و بیان داشت: “تلاش نیروهای راهداری جهت بازگشایی محورهای مسدود شده ادامه دارد”.

فرماندار ریگان اضافه کرد: “برق ۱۶روستای این شهرستان که براثر گرد و غبار از دیشب قطع شده بود با تلاش نیروهای راهداری برق این روستا ها وصل شد”.

گرد و غبار طی چند سال گذشته تاکنون ۱۶روستای شهرستان ریگان را خالی از سکنه کرده است.

ریگان تا مرکز استان کرمان ۲۸۵ کیلومتر فاصله دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید