خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  نادر فتوره‌چی آزاد شد

نادر فتوره‌چی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – نادر فتوره‌چی، نویسنده، مترجم و روزنامه‌نگار ایرانی که پیش‌تر در پی شکایت محمد امامی (متهم اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان) به شعبه سوم دادیاری دادسرای ناحیه ۳۱ تهران به دادگاه احضار و به علت عدم امکان تامین قرار وثیقه، بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود، روز دوشنبه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نادر فتوره‌چی، نویسنده، مترجم و روزنامه‌نگار ایرانی که روز یکشنبه ۲۸ مردادماه به علت عدم امکان تامین وثیقه بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود، روز دوشنبه ۲۹ مردادماه ۹۷ از زندان آزاد شد.

روز گذشته شاهرخ فتوره‌چی برادر نادرفتوره‌چی از بازداشت وی خبر داد و گفت: “امروز جلسه دادگاه شکایت آقای محمد امامی متهم اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان علیه نادر برگزار شد که نتیجه آن قرار کفالت و وثیقه بود و نادر به دلیل عدم توانایی در تامین آن بازداشت شد. “

شب یکشنبه محمود صادقی، نماینده مجلس طی یادداشتی با انتقاد از بازداشت نادر فتوره‌چی گفته بود: دوباره بجای فساد و فاسد افشاگر فساد را زندان کردند، اگر تا ظهر فردا شکایت را پس نگیرند جزئیات پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان را منتشر خواهم کرد”. با گذشت یکی روز از بازداشت آقای فتوره‌چی، محمود صادقی بخشی از جزئیات پرونده “صندوق ذخیره فرهنگیان” را منتشر کرد.

هرانا در پیشتر در گزارشی از احضار آقای فتوره‌چی در تاریخ پانزدهم فروردین‌ماه به اتهام افترا و در پی شکایت محمد امامی (متهم اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان) به شعبه سوم دادیاری دادسرای ناحیه ۳۱ (جرائم رایانه‌ای و فن‌آوری اطلاعات) تهران خبر داده بود.

این نویسنده پیش‌تر در یادداشتی از احضار خود به دادگاه خبر داده و نوشته بود: “مبارزه جدى با فساد آغاز شد! بنده براى «اداى توضیحات» درباره شکایت متهم پرونده اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان به دادگاه مى‌روم”.

نادر فتوره‌چی، زاده ۱۳۵۶ در تهران، روزنامه‌نگار، مترجم و نویسنده ایرانی است. مقالات وی عموماً در خصوص مباحث سیاسی، هنری، اجتماعی و فلسفی است.

وی کار نویسندگی در مطبوعات را با روزنامه صبح امروز آغاز کرد و سابقه همکاری با روزنامه‌های “شرق، بهار، آفتاب امروز، دوران امروز، بنیان، توسعه و سرمایه” را دارد. او همچنین به عنوان سخنران با مؤسسه پرسش همکاری دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید