خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  نادر فتوره چی به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد

نادر فتوره چی به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد

خبرگزاری هرانا – نادر فتوره چی، نویسنده، مترجم و روزنامه‌نگار روز یکشنبه ۱۱ خرداد طی احضاریه‌ای به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد. بر اساس این احضاریه آقای فتوره چی باید ظرف ده روز از زمان دریافت این ابلاغیه در دادسرا حاضر شود. نادر فتوره چی روز شنبه ۱۰ خرداد با حضور در دادسرای اوین در خصوص پرونده‌ای دیگر که اخیر برای وی گشوده شده، پس از تفهیم اتهام با تودیع قرار آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ نادر فتوره چی، نویسنده، مترجم و روزنامه‌نگار طی احضاریه‌ای به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد.

بر اساس این احضاریه آقای فتوره چی باید ظرف ده روز از زمان دریافت این ابلاغیه در دادسرا حاضر شود.

در این احضاریه بدون اشاره به اتهام مطروحه علیه آقای فتوره چی آمده است جهت ادای توضیحات در دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شود.

نادر فتوره چی پیشتر در تاریخ ۱۰ خردادماه ۱۳۹۹ با حضور در دادسرای اوین در خصوص پرونده ای که اخیر برای وی گشوده شده، پس از تفهیم اتهام با تودیع قرار کفالت آزاد شد.

اتهام آقای فتوره چی در این جلسه بازپرسی “تشویش اذهان عمومی” عنوان شد. آقای فتوره چی در جریان این جلسه اتهام مطروحه علیه خود را رد کرد و پس از پایان این جلسه پرونده برای تعیین شعبه و زمان رسیدگی به دادگاه ارجاع شد.

نادر فتوره چی پیشتر نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های رسانه‌ای را دارد.

آقای فتوره‌چی، در تاریخ ۲۸ مردادماه ۹۷، در پی شکایت محمد امامی علیه وی به شعبه سوم دادیاری دادسرای ناحیه ۳۱ تهران به دادگاه احضار و به علت عدم امکان تامین وثیقه بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد. وی روز دوشنبه ۲۹ مردادماه ۹۷ از زندان آزاد شد.

این نویسنده پس از آزادی در تاریخ ۳۱ مردادماه ۹۷ در یادداشتی به تشریح شرایط بغرنج زندانیان محبوس در بند قرنطینه زندان تهران بزرگ پرداخته بود و گفت که “از اینکه از فشافویه آزاد شدم، عمیقا دچار عذاب وجدانم و فکر نمی‌کنم تا هرگز بتوانم شرایط دهشتناک «هم لباسی»هایم را فراموش کنم. با دیدن شرایط زندانیان فشافویه و آن چشم‌هایی که در ناامیدی و بوی تعفن و بی‌پناهی و قفس و نفس‌تنگی دودو می‌زدند، زخمی عمیق و کاری بر روحم وارد شد”.

این روزنامه نگار در تاریخ ۲ دی‌ماه ۱۳۹۷، از بابت انتشار این یادداشت احضار و جلسه رسیدگی به اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” برای وی در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری تهران برگزار شد.

وی نهایتا توسط شعبه ۲ دادگاه کیفری استان تهران به یک سال حبس تعلیقی و پرداخت یک میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

نادر فتوره‌چی، زاده ۱۳۵۶ در تهران، روزنامه‌نگار، مترجم و نویسنده ایرانی است. مقالات وی عموماً در خصوص مباحث سیاسی، هنری، اجتماعی و فلسفی است. او کار نویسندگی در مطبوعات را با روزنامه صبح امروز آغاز کرد و سابقه همکاری با روزنامه‌های “شرق، بهار، آفتاب امروز، دوران امروز، بنیان، توسعه و سرمایه” را دارد. او همچنین به عنوان سخنران با مؤسسه پرسش همکاری دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید