خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ گزارشی از وضعیت ۳ شهروند در شهرهای مختلف

اعتراضات سراسری؛ گزارشی از وضعیت ۳ شهروند در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر، سعید منبری در شهر سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. منصور احمدی فولادی نیز به زندان تهران بزرگ منتقل شد. همچنین محمد امامی، دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از شورای صنفی دانشجویان کشور، امروز دوشنبه ۲۱ آذرماه ۱۴۰۱، یک شهروند در سنندج توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

هویت این شهروند “سعید منبری، دانشجوی ترم ۷ دانشگاه علوم پزشکی کردستان” عنوان شده است.

همچنین منصور (شروین) احمدی فولادی به در زندان تهران بزرگ منتقل شد.

براساس این گزارش آقای احمدی فولادی، طی دوران بازداشت تنها یکبار حق تماس با خانواده خود را داشته و در جریان این تماس تلفنی از ضرب و شتم خود توسط نیروهای امنیتی در ۲۴ ساعت نخست بازداشت اطلاع داده است.

منصور احمدی فولادی، فارغ التحصیل مدارس سمپاد و کارشناسی ارشد هوافضا از دانشگاه علوم تحقیقات و معلم المپیاد کامپیوتر، در تاریخ ۱۶ آذرماه امسال در جریان اعتراضات سراسری در خیابان ظفر تهران بازداشت شده بود.

از سوی دیگر، محمد امامی، دانشجوی کارشناسی بیوتکنولوژی دانشگاه بهشتی، امروز دوشنبه ۲۱ آذرماه با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت آزاد شد.

وی روز پنجشنبه ۱۷ آذر ماه در پاوه توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود.

تاکنون از اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید