خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷, 17th of June 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۰۴ ساعت ۰:۵۰:۳۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  سجاد شجاعی آزاد شد

سجاد شجاعی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – سجاد شجاعی پس از دو ماه بازداشت، چهارشنبه آزاد شد. سجاد شجاعی مدتی پیش همراه با پدرش به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی”، در خیابان بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف نیوز، سجاد شجاعی سال ۹۱ همراه پدرش بازداشت شد، اما پس از مدت کوتاهی با حکم تعلیقی آزاد شد.

دو ماه پیش، این پدر و فرزند بار دیگر بازداشت شدند تا امروز که حکم آزادی بی قید و شرط “سجاد شجاعی” صادر شد.

گفتنی است که احمد شجاعی از فرماندهان دوران جنگ در بخش اطلاعات و عملیات مدتی پیش همراه با پسرش سجاد به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت، در خیابان بازداشت شد.

آخرین بار نیز پس از وقایع سال ۱۳۸۸ او و پسرش چندماه زندان بودند و در دادگاه بدوی به ریاست مقیسه خودش به ده سال و پسرش به ۳ سال زندان محکوم شدند. در تجدید نظر حکم او به ۵ سال تعلیقی و سجاد به ۳ سال تعلیقی کاهش یافت. وثیقه‌ها آزاد شدند و سفرهایش بدون مشکل انجام شد.

پس از ۴ سال و در حالی که معاون دادستان سال گذشته در نامه‌ای اعلام کرده بود این پرونده مختومه شده است هر دو بازداشت شدند. در توضیح این بازداشت گفته شده که با اعمال ماده ۴۷۷ پرونده به دیوان رفته و تعلیقی بودن احکام حذف و لازم الاجرا شده‌اند.

رییس قوه در اوایل تصدی این مسوولیت از توقف ماده ۱۸ حمایت کرده بود (که در قانون جدید آیین دادرسی به ماده ۴۷۷ بدل شده و طبق آن هر گاه رییس قوه حکمی را خلاف بین شرع تشخیص دهد به دیوان می‌فرستد) اما تاکنون چند بار در حالی که به نفع محکومان نبوده اعمال شده است.

اتهام باقی مانده‌ی پدر و پسر در آخرین حکم صادره عبارت است از ”اجتماع و تبانی علیه امنیت به دلیل شرکت در تظاهرات ۲۵ خرداد ۱۳۸۸”، کریم حبیب نژاد و سعید خلیلی وکالت تبرعی آن‌ها را برعهده گرفته‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید