خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  حکم ۱۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق “ناظم مدرسه معین” قطعی شد

حکم ۱۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق “ناظم مدرسه معین” قطعی شد

خبرگزاری هرانا – رییس کل دادگستری استان تهران از قطعی شدن حکم ناظم مدرسه معین خبر داد و گفت که حکم برای ناظم مدرسه معین ۱۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق ناظم مدرسه معین قطعی است. کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، غلامحسین اسماعیلی اظهار داشت: “پرونده ناظم مدرسه معین پس از اعتراض متهم به حکم صادره به شعبه ۵۳ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارسال و دادگاه حکم بدوی را تایید کرد”.

حکم برای ناظم مدرسه معین ۱۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق ناظم مدرسه معین قطعی است.

لازم به یادآوری است که هفتم خرداد ماه ۱۳۹۷ بود که یکی از سایت‌های خبری، از آزار و اذیت تعدادی از دانش‌آموزان مدرسه‌ای در غرب تهران توسط ناظم مدرسه خبر داد؛ خبری که به‌سرعت در فضای مجازی پیچید و به‌دنبال آن، فیلم‌هایی از ناظم مدرسه منتشر شد.

بازداشت ناظم مدرسه

نهم خرداد امسال، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در ارتباط با این پرونده گفت: “پس از ارجاع پرونده به دادسرا، بلافاصله متهم توسط پلیس به دادسرا تحویل داده شد و با ادامه یافتن تحقیقات از متهم، قرار وی به بازداشت تغییر کرد”.

جعفری دولت‌آبادی در رابطه با تعداد شکایات صورت‌گرفته نیز گفت: “در مطبوعات ملاحظه کردم که تا رقم ٣۶ مورد اعلام شده ولی طبق آخرین خبرها که بنده داشتم ١۵ مورد بوده است البته ممکن است بیشتر هم باشد”.

صدور کیفرخواست با ۴ عنوان اتهامی

۲۲ خرداد دادستان تهران از صدور کیفرخواست برای ناظم مدرسه معین با چهار عنوان اتهامی خبر داد و گفت: “در گام نخست ۱۵ نفر از والدین دانش‌آموزان این مدرسه شکایت خود را نسبت به ناظم مدرسه اعلام کردند و در نهایت هشت نفر در دادگاه حضور یافتند”.

وی با بیان اینکه دادستانی تهران پس از تشکیل پرونده تحقیقات تخصصی خود را آغاز کرد، افزود: “در گام نخست دانش‌آموزانی که والدین آنها طرح شکایت کرده بودند در پزشکی قانونی حضور یافته مورد معاینه قرار گرفتند. در تمام گزارشات پزشکی قانونی به آن معنا تجاوز جنسی که در اخبار اولیه آمده بود به‌معنای جرایم خاص جنسی دیده نشد، ولی تعرضات جنسی گزارش شد و متهم هم پذیرفته است”.

محکومیت ناظم مدرسه معین به ۱۰ سال حبس و شلاق

نهایتاً پرونده ناظم این مدرسه به مجتمع قضایی ارشاد ارسال و جلسه دادگاه در روز شنبه ۱۶ تیر با حضور تعدادی از اولیای دانش‌آموزان و دو تن از دانش‌آموزان برگزار شد؛ جلسه چهار ساعت به‌طول انجامید و نهایتاً دادگاه در پایان همان جلسه اول، ختم رسیدگی را صادر کرد.

۲۶ تیر امسال، جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران از صدور حکم این پرونده و محکومیت نانظم مدرسه معین به ۱۰ سال حبس، ۲ سال انفصال از خدمت و شلاق خبر داد.

لازم به یادآوری است میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های غیر‌انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید