خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  پرونده آزار جنسی دانش‌آموزان؛ دادگاه تجدید نظر “ناظم مدرسه معین” برگزار شد

پرونده آزار جنسی دانش‌آموزان؛ دادگاه تجدید نظر “ناظم مدرسه معین” برگزار شد

خبرگزاری هرانا – رئیس دادگستری استان تهران در رابطه با آخرین وضعیت پرنده ناظم مدرسه معین گفت که “دادگاه تجدید نظر ناظم مدرسه معین روز چهارشنبه ۱۴ شهریور ماه برگزار شد و بر اساس قانون حکم قطعی باید یک هفته بعد از تشکیل دادگاه تجدید نظر صادر شود”. پیشتر این متهم با رأی قاضی شعبه ۱۰۹۱ دادگاه ارشاد به ۱۰ سال حبس، ۲ سال انفصال از خدمت و ۸۰ ضربه شلاق محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، غلامحسین اسماعیلی رئیس دادگستری استان تهران در رابطه با آخرین وضعیت ناظم مدرسه معین اظهار کرد: “دادگاه تجدید نظر ناظم مدرسه معین روز چهارشنبه هفته گذشته برگزار شد”.

وی افزود: “بر اساس قانون حکم قطعی باید یک هفته بعد از تشکیل دادگاه تجدید نظر صادر شود”.

لازم به یادآوری است که هفتم خرداد ماه ۱۳۹۷ بود که یکی از سایت‌های خبری، از آزار و اذیت تعدادی از دانش‌آموزان مدرسه‌ای در غرب تهران توسط ناظم مدرسه خبر داد؛ خبری که به‌سرعت در فضای مجازی پیچید و به‌دنبال آن، فیلم‌هایی از ناظم مدرسه منتشر شد.

بازداشت ناظم مدرسه

نهم خرداد امسال، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در ارتباط با این پرونده گفت: “پس از ارجاع پرونده به دادسرا، بلافاصله متهم توسط پلیس به دادسرا تحویل داده شد و با ادامه یافتن تحقیقات از متهم، قرار وی به بازداشت تغییر کرد”.

جعفری دولت‌آبادی در رابطه با تعداد شکایات صورت‌گرفته نیز گفت: “در مطبوعات ملاحظه کردم که تا رقم ٣۶ مورد اعلام شده ولی طبق آخرین خبرها که بنده داشتم ١۵ مورد بوده است البته ممکن است بیشتر هم باشد”.

صدور کیفرخواست با ۴ عنوان اتهامی

۲۲ خرداد دادستان تهران از صدور کیفرخواست برای ناظم مدرسه معین با چهار عنوان اتهامی خبر داد و گفت: “در گام نخست ۱۵ نفر از والدین دانش‌آموزان این مدرسه شکایت خود را نسبت به ناظم مدرسه اعلام کردند و در نهایت هشت نفر در دادگاه حضور یافتند”.

وی با بیان اینکه دادستانی تهران پس از تشکیل پرونده تحقیقات تخصصی خود را آغاز کرد، افزود: “در گام نخست دانش‌آموزانی که والدین آنها طرح شکایت کرده بودند در پزشکی قانونی حضور یافته مورد معاینه قرار گرفتند. در تمام گزارشات پزشکی قانونی به آن معنا تجاوز جنسی که در اخبار اولیه آمده بود به‌معنای جرایم خاص جنسی دیده نشد، ولی تعرضات جنسی گزارش شد و متهم هم پذیرفته است”.

محکومیت ناظم مدرسه معین به ۱۰ سال حبس و شلاق

نهایتاً پرونده ناظم این مدرسه به مجتمع قضایی ارشاد ارسال و جلسه دادگاه در روز شنبه ۱۶ تیر با حضور تعدادی از اولیای دانش‌آموزان و دو تن از دانش‌آموزان برگزار شد؛ جلسه چهار ساعت به‌طول انجامید و نهایتاً دادگاه در پایان همان جلسه اول، ختم رسیدگی را صادر کرد.

۲۶ تیر امسال، جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران از صدور حکم این پرونده و محکومیت نانظم مدرسه معین به ۱۰ سال حبس، ۲ سال انفصال از خدمت و شلاق خبر داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید