خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  بازداشت ۴ شهروند عرب در خوزستان

بازداشت ۴ شهروند عرب در خوزستان

خبرگزاری هرانا – حدود ۳ هفته پیش چهار تن از اهالی شهرستان رامشیر توسط نیروهای اداره اطلاعات خوزستان بازداشت و پس از دو هفته نگهداری در بازداشتگاه این نهاد، به زندان مرکزی اهواز منتقل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نیروهای امنیتی حدود سه هفته پیش با یورش به منزل ۴ تن از شهروندان عرب در شهرستان رامشیر، اقدام به بازداشت این افراد کرده‌اند.

شهروندان بازداشت شده در ابتدا به بازداشتگاه اداره اطلاعات رامهرمز و اهواز منتقل شدند و پس از دو هفته طی مراحل بازجویی راهی زندان مرکزی اهواز شدند.

هویت بازداشت‌شدگان عبارتند از: “عادل سلیمانیان ۱۹ ساله”، “رضا حطاوى ۱۹ ساله”و “یوسف خالدى ۱۸ ساله” و “رضا خالدى ۱۸ ساله” اعلام شده است.

از میان افراد بازداشت شده عادل سلیمانیان و رضا حطاوى در حال گذراندن دوران سربازی خود بوده‌اند و طی دوران مرخصی در منزل پدری خود بازداشت شده‌اند.

علیرغم پیگیری خانواده‌های افراد بازداشت شده و مراجعه به دادگاه و اداره اطلاعات همچنان از از دلیل بازداشت فرزندان خود بی‌اطلاع هستند.

این چهار جوان بازداشت شده سه‌شنبه ۸ اسفندماه سال جاری به دادگاه انقلاب رامشیر منتقل شده بودند اما خانواده‌هایشان موفق به دیدار و ملاقات آنها نشدند.

یکی از نزدیکان این افراد در گفت‌وگو با گزارشگر هرانا در این باره می‌گوید: “بنا به گفته‌ی یک شاهد عینی، هنگامی که این چهار شهروند عرب را به دادگاه برده بودند به‌شدت بلحاظ ظاهری آسیب دیده بودند و تلاش ما برای نزدیک شدن به آنها بی‌نتیجه بود و ماموران اداره اطلاعات اجازه گفت‌وگو با این افراد نمی‌دادند.”

در ابتدای دستگیری این چهار تن، عادل سلیمانیان و رضا حطاوى به اداره اطلاعات رامهرمز منتقل شده بودند و پس از مدتی به زندان منتقل شدند، رضا خالدى و یوسف خالدى نیز در ابتدا به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز و پس از گذشت دو هفته به زندان مرکزی شهر اهواز منتقل شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید