خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, بهداشت و محیط زیست  >  شکارچی قوچ، محکوم به ۲ سال خدمت در اداره محیط زیست تربت حیدریه شد

شکارچی قوچ، محکوم به ۲ سال خدمت در اداره محیط زیست تربت حیدریه شد

خبرگزاری هرانا – رییس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه گفت که یکی از اهالی بخش کدکن این شهرستان که اقدام به شکار قوچ وحشی و فروش آن کرده بود با صدور حکم قاضی به انجام ۲ سال خدمات عمومی در این اداره محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، داوود نورمحمدی سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: “رییس شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو تربت حیدریه با استناد ماده ۱۰ و ۱۲ قانون شکار و صید همچنین این متهم را به پرداخت جزای نقدی به مبلغ هجده میلیون ریال محکوم کرده است”.

شهرستان تربت حیدریه ۳۸۵ هزار هکتار اراضی ملی دارد که ۲۲ هزار هکتار از ارتفاعات شمال شرق و جنوب شرق این شهرستان شامل منطقه شکار ممنوع ژرف و بزمای است.

وی گفت: “گستره منطقه ژرف ۵۸ هزار هکتار است که در محدوده شهرستان های تربت حیدریه، زاوه و فریمان و حدود ۲۲ درصد از وسعت این منطقه، در حوزه استحفاظی تربت حیدریه قرار دارد”.

وی اضافه کرد: “با توجه به خشکسالی های اخیر و افت منابع آبی و نیز پوشش گیاهی در مناطق، سرشماری در منطقه ژرف به همت گروه کوهنوردی دوندگان کوهستان تربت حیدریه انجام شد”.

نورمحمدی افزود: “گونه های شاخصی چون قوچ و میش، کل و بز، گراز، گرگ، کفتار، پلنگ، گربه وحشی و پرندگانی چون کبک، تیهو و انواع پرندگان شکاری در این منطقه زیست می کنند”.

شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید