خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۲ زندانی از اعدام در شهرهای تهران و سردشت

رهایی ۲ زندانی از اعدام در شهرهای تهران و سردشت

خبرگزاری هرانا – ۲ زندانی در شهرهای تهران و سردشت که پیشتر در پرونده های جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. همچنین سخنگوی قوه قضاییه از صلح و سازش ۸۷۸ فقره پرونده اعدام در سال ۱۳۹۹ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک زندانی در تهران که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، سال ۹۴ پسر جوانی بر اثر ضربات چاقوی فردی به ‌نام رضا که صاحبخانه او بوده بشدت زخمی و ساعاتی بعد هم در بیمارستان جانش را از دست می دهد. به این ترتیب رضا بازداشت شد و پس از اعتراف متهم کیفرخواست علیه او صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در این جلسه دادگاه قضات وارد شور شدند و متهم را به اعدام محکوم کردند. رأی صادره مورد تأیید قرار گرفت و متهم تا پای چوبه دار رفت.

اما با وساطت بزرگان و قضات اجرای احکام، اولیای دم از اعدام گذشت کردند و پرونده برای رسیدگی دوباره به دادگاه کیفری استان تهران برگردانده شد تا این بار وی به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق قتل و جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

رهایی از اعدام یک زندانی در سردشت

به گزارش کردپا، یک زندانی در سردشت، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، یک زندانی به نام محمد خضرپور اهل شهرستان سردشت واقع در استان آذربایجان غربی که پیشتر از بابت اتهام قتل، به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

رهایی ۸۷۸ محکوم از اعدام در سال ۱۳۹۹

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سخنگوی قوه قضاییه از رهایی از اعدام ۸۷۸ زندانی در سال ۱۳۹۹ خبر داد.

غلامحسین اسماعیلی در بخشی دیگری از سخنانش گفت: در سال ۱۳۹۹، همکاران قضایی ما حدود ۱۶۰ هزار حکم جایگزین مجازات حبس صادر کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید