خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  متهم یاسوجی به کاشت ۲۰ درخت جنگلی محکوم شد

متهم یاسوجی به کاشت ۲۰ درخت جنگلی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت “متهمی که ۶ اصله درخت بلوط را آتش و کت زده بود به کاشت ۲۰ اصله درخت جنگلی در محل وقوع جرم محکوم شد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کیهان، اسدالله هاشمی اظهار داشت: “یکی از کشاورزان شهرستان دنا بخش پاتاوه ۶ اصله درخت بلوط را در منطقه حفاظت شده دنا آتش و کت زده بود”.

وی با ‌اشاره به اینکه این متهم ۵ اصله از این درخت‌ها را آتش و یک اصله دیگر را کت زده بود گفت: “برای متهم پرونده‌‌‌‌ای تشکیل و به همراه مستندات به مراجع قضایی شهرستان دنا ارسال شد”.

هاشمی افزود: “پس از پایان رسیدگی در مراجع قضایی محکوم علیه از سوی شعبه اول دادگاه کیفری یک شهرستان دنا به کاشت و آبیاری ۲۰ اصله درخت جنگلی و یا گونه‌‌های مرتعی در محدوده نیم هکتاری محل وقوع جرم و یا در محل دیگر به تشخیص شاکی محکوم شد”.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: “متهم مکلف شده پس از کاشت، به مدت ۲ سال آبیاری و محافظت از این درخت‌ها را بطور مستمر انجام دهد”.

هاشمی افزود: “در جهت نظارت بر اجرای این حکم مامورین محیط‌زیست نیز مکلف شدند نحوه اجرای حکم و نگهداری از این درخت‌ها را در ۲ سال طی صورتجلسه‌ای به اجرای احکام کیفری گزارش دهند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید