خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶, 24th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۷/۲۱ ساعت ۱۱:۳۸:۴۰

    خانه  > زندانیان  >  مجازات عجیب در کرمانشاه: زندانیان به جای حبس مسیر زائران اربعین را جارو می کنند

مجازات عجیب در کرمانشاه: زندانیان به جای حبس مسیر زائران اربعین را جارو می کنند

خبرگزاری هرانا – رییس کل دادگستری استان کرمانشاه از اجرای طرحی خبر داد که بر اساس آن متهمان به جای تحمل حبس به پاکسازی و نظافت مسیر تردد زائران عتبات عالیات خواهند پرداخت او مدعی شد استفاده از زندانیان برای پاکسازی مسر تردد زوار به هدف خنثی کردن تبلیغات منفی بیگانگان است!، این طرح باتوجه به ماهیت مذهبی آن مغایر با استانداردهای لازمی است که بتوان آن را مجازاتی عادلانه و غیر تبعیض آمیز در نظر گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، محمدرضا عدالتخواه در نشستی که با حضور روسا و دادستانهای حوزه های قضائی استان و دیگر ادارات مربوطه به منظور استفاده از مجازات های جایگزین حبس در ایام اربعین برای بهسازی و پاکسازی محیط زیست برگزار شد، با بیان اینکه خدمت به زوار امام حسین از حسنات و افتخارات است، گفت: “با توجه به اینکه امسال استان کرمانشاه یکی از استان های محل عبور زوار عتبات است، دستگاه قضائی تمهیداتی را در نظر گرفته و سعی دارد در این ایام به بهترین نحو به زائران خدمت رسانی کند”.

وی ادامه داد: “یکی از مشکلات در این ایام آلوده شدن محیط زیست است که همواره محلی برای تبلیغات منفی بیگانگان شده است. آنهایی که شکوه ۲۰ میلیونی و عشق و شور بی حد و اندازه را به امام حسین نمی بینند و با دستاویز قرار دادن این امور به سیاه نمایی می پردازند که بر اساس طرحی که در نظر گرفته ایم بر آنیم که این مشکل را مرتفع کنیم”.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه افزود: “در همین راستا قصد داریم با استفاده از مجازات های جایگزین حبس از نوع نظافت برای متهمان حکم صادر کنیم تا در ایام اربعین به پاکسازی محیط زیست بپردازند و محیط را از زباله ها پاک کنند”.

وی افزود: “این طرح از شهرستان اسدآباد شروع می شود و تا مرز خسروی ادامه دارد”.

عدالتخواه ادامه داد: “در این طرح متهم علاوه بر اینکه محکومیت خود را سپری می کند، از اجر معنوی نیز برخوردار خواهد شد. ضمن اینکه در نظر داریم در مراسمی از آنها قدردانی کنیم”.

لازم به توضیح است استفاده از زمینه های مذهبی برای تبیین مجازات نهایتا منجر به تبعیض در مجازات با زندانیانی خواهد شد که به این موارد اعتقادی باوری ندارند. تبعیض مورد اشاره از اولین مواردی است که این حکم را از حالت مجازات سازنده خارج می کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید