خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  سه درصد حوادث کاری منجر به فوت کشور در شهرک های صنعتی

سه درصد حوادث کاری منجر به فوت کشور در شهرک های صنعتی

خبرگزاری هرانا – مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت کل حوادث کار منجر به فوت در سال ۹۵ در کشور، یکهزار و ۴۸۰ مورد بوده که از این تعداد ۳ درصد در داخل شهرک ها و نواحی صنعتی بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، همایون توفیقی روز یکشنبه در دومین همایش سراسری به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی مدیران ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی در شهرک صنعتی اشتهارد البرز افزود: “کل حوادث کار منجر به فوت در سال ۹۵ در کشور، یکهزار و ۴۸۰ مورد بوده که از این تعداد ۳ درصد در داخل شهرک ها و نواحی صنعتی بوده است”.

وی اضافه کرد: “با توجه به اینکه بیش از۵۰درصد اشتغال با ۸۰۰هزار نفر نیرو در صنایع کوچک در شهرک های صنعتی است آمار ۳درصد رقم بالایی نیست”.

توفیقی گفت: “در سال گذشته ۲۵۲ حادثه در شهرک ها و نواحی صنعتی داشته ایم که از این رقم بیش از ۵۰درصد مربوط به حریق است،از ابتدای سال جاری تا کنون نیز تعداد حوادث در شهرک های صنعتی۱۰۹مورد بوده که میزان حوادث ناشی از حریق کاهشی ۱۰درصدی داشته است”.

توفیقی ادامه داد: “بقیه حوادث مربوط به سقوط از ارتفاع،برخورد اجسام سخت، گاز گرفتگی و برق گرفتگی است”.

مدیر ایمنی، بهداشت،محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ادامه با بیان اینکه درشهرک ها و نواحی صنعتی ایمنی بر مبنای پیشگیری است خاطرنشان کرد: “آموزش، ترویج درس آموزی حوادث رخ داده و ممیزی HSEE از جمله گزینه های ایمنی برمبنای پیشگیری است”.

توفیقی ادامه داد: “ممیزی برای واحدهای صنعتی از سال ۹۵کار خود را شروع کرده که درسال گذشته ،۵هزارو ۷۰۰واحد صنعتی ممیزی آنها انجام و در سال ۹۶نیز مقرر شده ۷هزار واحد ممیزی آنها صورت گیرد”.

وی گفت: “در این ممیزی ها کانون های خطر در شهرک های صنعتی شناسایی، به واحدهای صنعتی اعلام و موظف به برطرف ساختن این نواقص هستند،در صورتی که نسبت به رفع این نواقص اقدام نشود واحد صنعتی به ارگان های ناظر معرفی می شوند”.

توفیقی در ادامه بیان داشت: “در بخش درمان در داخل شهرک های صنعتی در کل کشور، ۲۱۱ ایستگاه آتش نشانی و امداد ونجات با ۲۵۶ ماشین آتش نشانی مجهز به تجهیزات مستقر هستند و ۳۰ مرکز طب کار و درمانگاه نیز درشهرک های صنعتی مشغول خدمات رسانی به واحدهای صنعتی می باشند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید