خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز دوشنبه ۱۷ شهریورماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۶ کارگر در شهرهای آران و بیدگل، ایلام، بندر لنگه و پیشوا دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، حادثه سقوط از دیوار ساختمانی در روستای محمدآباد از توابع شهرستان آران و بیدگل جان یک کارگر را گرفت.

رییس اورژانس حوادث و فوریت‌های پزشکی آران و بیدگل گفت: “امروز در روستای محمدآباد تبعه افغانستان ۴۵ ساله هنگام کار از بام ساختمان سقوط و براثرصدمات زیاد وشدت ضربات جان باخت”.

علی قربانی افزود: “بی احتیاطی کارگر علت مرگ وی بوده است”.

مرگ یک کارگر در ایلام

به گزارش مهر، فرمانده انتظامی شهرستان ایلام از مرگ کارگر ۱۹ ساله بر اثر برق گرفتگی حین انجام کار در این شهرستان خبر داد.

جمال موسوی اظهار کرد: “در پی تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره برق گرفتگی، ماموران انتظامی به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “برابر اعلام شاهدان عینی یکی از کارگران ساختمانی، حین انجام کار در یک آپارتمان با کابل فشار قوی مجاور ساختمان برخورد و دچار برق گرفتگی شده است”.

موسوی با اشاره به اینکه جوان ۱۹ ساله به علت شدت جراحات وارده در اثر برق گرفتگی در دم فوت کرد، ادامه داد: “جسد متوفی توسط عوامل امدادی به پزشکی قانونی منتقل شد”.

مرگ ۳ کشاورز در بندر لنگه

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،‌ سه کشاورز در روستای گزیر شهرستان بندر لنگه به دلیل گاز گرفتگی جان خود را از دست دادند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار بندرلنگه گفت: “این کشاورزان با انتقال موتور سیار بنزینی به داخل چاه برای لایروبی دچار گازگرفتی شدند”.

خلیل محامدی افزود: “در این حادثه چهار کشاورز حضور داشتند که سه نفر آن‌ها به دلیل گاز گرفتگی شدید جان خود را از دست دادند و حال عمومی یک نفر دیگر خوب است”.

مرگ یک کارگر در پیشوا

به گزارش رکنا، سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان پیشوا از جان باختن کارگری ۳۱ ساله در یک ساختمان نیمه کاره بر اثر برق گرفتگی خبر داد.

مسعود فرامرزی اظهار کرد: “روز گذشته در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر برق گرفتگی کارگری در یکی از ساختمان‌های نیمه کاره، بلافاصله ماموران انتظامی در راستای بررسی موضوع به محل اعزام شدند”.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان پیشوا ادامه داد: “در بررسی‌های انجام شده از محل حادثه مشخص شد، کارگری ۳۱ ساله در حال جابه جایی میلگرد‌ها از پنجره بوده که براثر برخورد با سیم برق، دچار برق گرفتگی شده و بر اثر شدت جراحات وارده در محل کار، جان خود را از دست داده است”.

فرامرزی بیان کرد: “جسد با تشکیل پرونده برای بررسی‌های لازم به پزشکی قانونی انتقال داده شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید