خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۰ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۱۰ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۳ کارگر کشته و ۷ کارگر نیز دچار مصدومیت شد. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۲۲، دو کارگرمقنی حین حفرچاه دریک زمین کشارورزی واقع در روستای خاندانقلی شهرستان بیجاربراثر ریزش دیوارجانشان را ازدست دادند.

از قرار معلوم، این کارگران از طرف مالک زمین، مامور حفر چاه در زمین کشاورزی شده بودند.

پس از ریزش چاه و مدفون شدن دو کارگر، نیروهای آتش‌نشانی در محل حاضر شدند و پس از چند ساعت تلاش توانستند جسد دو کارگر را از چاه خارج کنند و تحویل پزشکی قانونی بدهند.

روستای خاندانقلی با ۱۰۰ خانوار جمعیت در ۵۰ کیلومتری شهر بیجار قرار دارد.

سوختگی کارگر واحد ان جی ال ۱۰۰۰ امیدیه

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۲۳، آتش سوزی در واحد ان جی ال ۱۰۰۰ امیدیه واقع در میدان نفت و گاز آقاجری حوالی ساعت ۹ صبح روز (یکشنبه/۲۳ مهرماه)، دو کارگر مصدوم بر جای گذاشت که به گفته مقامات مسئول آسیب جسمی وارد شده به آنها خطرناک نیست.

آتش سوزی در واحد ان جی ال ۱۰۰۰ امیدیه واقع در میدان نفت و گاز آقاجری حوالی ساعت ۹ صبح امروز دو کارگر را مصدوم کرد.

مرکز ایمنی کار واحد ان جی ال ۱۰۰۰ امیدیه دراینباره گفت که نام خانوادگی یکی از این کارگران سالاروند است و در زمان حادثه مشغول تعمیر شیر گاز بوده است اما به علت فشاری که پشت شیر جمع شده، دچار حادثه شد.سوختگی این کارگر جدی نیست و هم اکنون به بیمارستان منتقل شده است.

مطابق اطلاعات مرکز ایمنی کار این واحد پتروشیمی در جریان این حادثه یک کارگر دیگر به نام رجب شیرعلی دچار مشکل تنفسی شد بود که مشکل وی برطرف شده است.

برق گرفتگی جان کارگر دامداری را در بشرویه گرفت

به گزارش ایسنا مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۲۳، فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه از مرگ کارگر دامداری بر اثر برق‌گرفتگی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمود علیپور  اظهارکرد: “در این حادثه که عصر رخ داد کارگر یک دامداری که در حال کار با دستگاه شیر دوش بوده به دلیل بی‌احتیاطی و عدم رعایت نکات ایمنی  دچار برق گرفتگی شده و جان خود را از دست داده است”.

وی تصریح کرد: “رعایت نکات ایمنی و دقت در استفاده ایمن از وسایل کاری بسیاری از حوادث را کاهش خواهد داد”.

پنج کارگر معدن خاک ‌نسوز دوپلان دچار مسمومیت شدند

به گزارش کیهان مورخ ۲۳ مهر ۱۳۹۶، ۵ نفر از معدنکاران منطقه دو‌پلان ناغان که بزرگ‌ترین معدن خاک‌ نسوز در غرب کشور است دچار گازگرفتگی و مسمومیت شدند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری در این‌باره افزود: این ۵ معدنکار در حال انفجار در داخل کارگاه معدن دوپلان ناغان در شهرستان کیار از توابع این استان بودند که دچار مسمومیت و گازگرفتگی شدند.

سیدنعیم امامی با اشاره به اینکه این معدنکاران با انتقال به موقع به مراکز درمانی، خطر گازگرفتگی و مسمومیت آنان رفع شد اضافه کرد: “کارشناسان صنعت، معدن و تجارت استان پس از بررسی‌های کارشناسی، تغییر نوع مواد منفجره به کارگیری شده در تونل استخراج و تولید گاز بیشتر از مواد انفجاری گذشته را علت این حادثه اعلام کرده‌اند”.

وی ادامه داد: “کارگران معدن خاک ‌نسوز دوپلان ناغان ۵۵ نفر هستند و همه آنان از سلامت کامل برخوردارند”.

امامی تصریح کرد: “حجم معدن خاک ‌نسوز دوپلان ۲۵ میلیون تن برآورد شده که سالیانه ۱۲ هزار تن خاک ‌نسوز (بوکسیت و آرژیلیت) با کارایی مصرف در کارخانه‌های آلومینیوم کشور از این معدن استخراج می‌شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید