خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  تجمعات و اعتراض در ۵ واحد تولیدی و خدماتی

تجمعات و اعتراض در ۵ واحد تولیدی و خدماتی

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، حدود ۵۰۰ نفر از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی در تهران، حدود ۴۰ نفر از کارگران معدن شماره ۳ سیرجان و جمعی از کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان کرمانشاه در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. همچنین مدیرکل اداره کار استان مرکزی ضمن تایید خبر بازداشت مدیرعامل شرکت آذرآب گفت “کارگران هپکو و آذرآب در محل کارخانه حاضر شده‌اند، اما به دلیل اعتراض نسبت به معوقات مزدی، دست از کار کشیده‌اند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز گذشته (دوم مهر) حدود ۵۰۰ نفر از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی در تهران تجمع کردند. نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی در این رابطه گفته است: “در ارتباط با استخدام بیمه‌گذاران کشاورزی، طرح ادغام برای استخدام رای لازم را کسب کرده است”.

روز گذشته (دوم مهر) حدود ۵۰۰ نفر از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی از سراسر کشور به تهران آمده و تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع‌کنندگان مقابل مدیریت بانک کشاورزی و مجلس شورای اسلامی حاضر شدند.

کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی نسبت به بلاتکلیفی شغلی خود معترضند و خواستار این هستند که امنیت شغلی آنها تامین شود. این کارگزاران با وجود آنکه کارگزار بیمه هستند، اغلب از خدمات بیمه و امکانات حمایتی محرومند.

از قرار معلوم روز گذشته نمایندگان کارگزاران با تعدادی از نمایندگان مجلس دیدار و گفتگو کردند و عصر دیروز طرح تعیین تکلیف کارگزاران در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شد.

مسعود رضایی (نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی) در این رابطه گفته است: “در ارتباط با استخدام بیمه‌گذاران کشاورزی، طرح ادغام برای استخدام رای لازم را کسب کرد”.

به گفته رضایی، پیش از این طرح استخدام کار گزاران کشاورزی در برنامه ششم تصویب شده بود اما در مجمع تشخیص مصلحت نظام به دلیل داشتن بار مالی رد شد که اکنون براساس طرح سازمان امور استخدامی قرار شده است، استخدام کارگزاران براساس ضوابطی در دستور کار قرار بگیرد.

کارگزاران صندوق های بیمه کشاورزی

به گزارش ایلنا، روز گذشته (دوم مهر) تعدادی از کارگران معدن شماره سیرجان مقابل فرمانداری تجمع کردند. رئیس اداره کار سیرجان می‌گوید: “ترس کارگران از بیکاری بی‌مورد است”.

روز گذشته (دوم مهر) حدود ۴۰ نفر از کارگران معدن شماره ۳ سیرجان مقابل فرمانداری تجمع کردند؛ این کارگران نسبت به بلاتکلیفی شغلی خود معترضند.

یکی از کارگران می‌گوید: “قرارداد پیمانکار تمام شده و می‌ترسیم با اتمام کارِ پیمانکار، بیکار شویم”.

این کارگران همچنین می‌گویند: “نگرانِ بیکاریِ بومی‌های سیرجانی هستیم و معتقدیم نباید غیربومی‌ها در معادن سیرجان به کار گرفته شوند”.

حامد هادیان (رئیس اداره کار شهرستان سیرجان) در رابطه با اعتراض این کارگران به خبرنگار ایلنا گفت: “قرارداد پیمانکارِ معدن شماره ۳ گل‌گهر تمام شده و کارگران می‌ترسند بیکار شوند”.

این مقام مسئول با بیان اینکه ترسِ کارگران از بیکاری بی‌مورد است؛ تاکید کرد: “کار در معدن شماره ۳ ادامه دارد و قرار نیست کسی بیکار شود؛ چه با این شرکت و چه با هر شرکتِ پیمانکار دیگر، اشتغالِ کارگران ادامه خواهد داشت و هیچ کارگری تعدیل نخواهد شد”.

هادیان با تاکید بر اینکه در حال بررسی و حل مساله هستیم؛ افزود: “در همین هفته جلسه‌ای با کارفرمای اصلیِ معدن برگزار می‌کنیم و تاکید ما در این جلسه این خواهد بود که پس از مشخص شدن پیمانکارِ جدیدِ معدن شماره ۳، کارگران فعلی به کارشان ادامه دهند”.

رئیس اداره کار شهرستان سیرجان در ارتباط با نگرانی کارگرانِ سیرجانی از اشتغال غیربومی‌ها در این شهرستان گفت: “کار را علی‌الخصوص در بخش معادن به غیربومی‌ها نمی‌دهیم و در این رابطه نیز شیوه‌نامه‌ای تنظیم کرده‌ایم. در این شیوه‌نامه، تاکیدِ اصلی بر اشتغالِ بومی‌هاست و هیچ شرکتی حقِ به کارگیری نیروی غیربومی ندارد”.

امروز صورت گرفت؛ تجمع برخی از کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان کرمانشاه مقابل مجلس

به گزارش ایلنا، جمعی از کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان کرمانشاه مقابل مجلس تجمع کردند.

امروز (دوشنبه ۳ مهرماه) جمعی از کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان کرمانشاه مقابل مجلس تجمع کردند.

یکی از کارکنان این شرکت گفت که مدت زمان طولانی است که حقوق و مزایای آنها پرداخت نشده و یکی از مشکلات اصلی آنها بیمه نشدن توسط شرکت است.

امتناع کارگران هپکو و آذرآب از کار کردن؛تکلیف مدیریت آذرآب هفته آینده مشخص می‌شود

به گزارش ایلنا، مدیرکل اداره کار استان مرکزی ضمن تایید خبر بازداشت مدیرعامل شرکت آذرآب گفت “کارگران هپکو و آذرآب در محل کارخانه حاضر شده‌اند، اما به دلیل اعتراض نسبت به معوقات مزدی، دست از کار کشیده‌اند”.

محمدتقی آبائی هزاوه (مدیرکل اداره کار استان مرکزی)؛ در ارتباط با آخرین وضعیت کارگران معترض اراک ضمن تایید خبر بازداشت مدیرعامل آذرآب گفت: “مدیرعامل آذرآب با دستور قضایی بازداشت شده و در حال حاضر اطلاعات بیشتری از این موضوع در دست نیست”.

آبائی گفت: “امروز کارگران آذرآب و همچنین کارگران هپکو در محل کارخانه‌هایشان حاضر شده‌اند اما به خاطر اعتراض نسبت به ماه‌ها معوقات مزدی، کار را تعطیل کرده‌اند و علیرغم حضور در محل کار، در محوطه کارخانه بیکار نشسته‌اند”.

این مقام مسئول تاکید کرد؛ این کارگران نسبت به اوضاع نابسامان شغلی و ماهها مطالبات مزدی پرداخت نشده اعتراض دارند و بایستی به اوضاع آنها رسیدگی شود.

به گفته آبائی، در روزهای گذشته در جلساتی که میان وزرات صنعت با حضور مقامات و مسئولان برگزار شد، تصمیمات خوبی اتخاذ شد که اگر این تصمیمات اجرایی شود، مشکلات کارگران حل خواهد شد.

آبائی در ارتباط با وضعیت نامشخص کارخانه آذرآب با توجه به بازداشت مدیرعامل آن گفت: “هفته آینده مجمع سهامداران این کارخانه برگزار خواهد و در آن مجمع، در ارتباط با مدیریت کارخانه تصمیم‌گیری خواهد شد”.

وی تاکید کرد: “فرد بازداشتی؛ مدیرعامل اصلی کارخانه بوده که در دفتر مرکزی در تهران مستقر بوده و هم‌اکنون مدیر داخلیِ آذرآب در کارخانه مشغول به کار است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید