خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، جمعی از کارگران سد لاستیکی تالش، شماری از بازنشستگان فولاد کشور، جمعی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی، جمعی از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی، چند صد نفر از بازنشستگان کشوری، جمعی از فرهنگیان مشهد و جمعی از شهروندان محلات جنوبی برازجان استان بوشهر در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، به دنبال تجمع روز گذشته کارگران سد لاستیکی تالش، معاون سیاسی – اجتماعی فرمانداری تالش گفت: “تلاش می‌کنیم حقوق عقب‌افتاده کارگران زحمتکش هرچه سریعتر پرداخت شود”.

حدود ۴۰ نفر از کارگران سد لاستیکی تالش روز گذشته در اعتراض به چهار ماه معوقات مزدی خود در محوطه کارگاه ساخت این سد تجمع کردند.

«سیدجلال سیدمحمدی» با بیان اینکه معوقات ۴۰ کارگر حدود ۳ میلیارد ریال است، گفت: “با جلسات متعددی که با پیمانکار و مسولان اجرایی این سد داشتیم، قرار شد تا چهارشنبه گذشته همه یا قسمتی از مطالبات کارگران پرداخت شود که تجمع امروز به علت عملی نشدن این وعده بود”.

معاون سیاسی – اجتماعی فرمانداری تالش با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم حقوق عقب افتاده کارگران زحمتکش هر چه سریعتر پرداخت شود، افزود: “مسئولان شرکت سازنده سد لاستیکی تالش علت پرداخت نشدن حقوق این کارگران را عدم تخصیص به موقع اعتبارات اعلام کردند”.

سد لاستیکی تالش با ۲۶ میلیارد تومان اعتبار بر روی رودخانه کرگانرود تالش احداث می‌شود.

تجمع بازنشستگان فولاد مقابل ساختمان صندوق فولاد

به گزارش ایلنا، صبح امروز، شماری از بازنشستگان فولاد کشور مقابل صندوق بازنشستگی فولاد تجمع کردند.

صبح امروز یکشنبه (۳۱ تیرماه) شماری از بازنشستگان صنعت فولاد کشور مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی فولاد واقع در خیابان خالد استانبولی تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان خواستار اجرای همسان‌سازی براساس تبصره ۵ ماده ۱۰۹ آیین‌نامه فولاد، دریافت مطالبات معوقه، تضمین اجرای تعهدات درمانی مطابق با آیین‌نامه فولاد وتسریع در پرداخت مستمری ماهانه خود از صندوق فولاد شدند.

این گروه از بازنشستگان که از مناطقی همچون کرمان، اصفهان، مشهد، مبارکه، زیرآب، طبس، سمنان، شاهرود، سنگرود گرد‌هم آمده‌اند، می‌گویند: “خواستار دریافت پاسخ قاطعانه از سوی مدیریت صندوق در خصوص مطالبات صنفی خود هستیم”.

تجمع آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی مقابل مجلس/ انتقاد اصلی از محدودیت‌های «قانون تعیین تکلیف» است

به گزارش ایلنا، صبح امروز جمعی از آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

صبح امروز (سی و یکم تیرماه) آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی از سراسر کشور به تهران آمدند و مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان خواستار «تغییر تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش» هستند. آنها می‌گویند این قانون، معلمانی که از سال ۹۲ به بعد مشغول به کار شده‌اند را شامل نمی‌شود؛ بنابراین باید در جهت فراگیری بیشتر اصلاح شود.

این چندمین بار است که آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی مقابل نهادهای مرتبط، تجمع اعتراضی برپا می‌کنند.

ادامه تجمع کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی در تهران/از این رفت و برگشت‌ها خسته‌ایم

به گزارش ایلنا، امروز کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

امروز (۳۱ تیرماه) در ادامه تجمع روز گذشته کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی، معترضان مقابل مجلس شورای اسلامی جمع شدند.

در این تجمع چند صد نفر از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی از سراسر کشور به تهران آمده‌اند و خواستار رفع سریع ایرادات وارد به طرح جذب هستند.

کارگزاران می‌گویند: “خواسته اصلی ما این است که نمایندگان مجلس هرچه سریعتر به ایراداتی که مجمع تشخیص مصلحت گرفته، رسیدگی کنند تا زودتر تعیین تکلیف شویم”.

در عین حال نمایندگان کارگزاران از مذاکره با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر دادند و گفتند: “روز گذشته پس از خاتمه تجمع با اعضای مجمع تشخیص گفتگو کردیم و قرار شد پس از رفع ایرادات طرح در مجلس و ارسال آن به مجمع، از ما نمایندگان کارگزاران دعوت شود تا بتوانیم از طرح‌مان دفاع کنیم”.

کارگزاران از این همه دوندگی و طولانی شدن روندِ تصویب طرح انتقاد کردند و گفتند: “نگرانیم که طرح جذب که پس از ماه‌ها دوندگی در مجلس تصویب شده، لابلای بوروکراسی و رفت و برگشت‌های فرساینده، فراموش شود و به انجام نرسد”.

طرح جذب کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی در بدنه دولت، پس از تصویب در صحن علنی مجلس به شورای نگهبان فرستاده شد که در نهایت مجمع تشخیص مصلحت نظام به آن ایراداتی وارد کرد و طرح دوباره به مجلس برگردانده شد.

تجمع بازنشستگان کشوری مقابل مجلس/بیمه کارآمد، اجرای همسان‌سازی و رفع مشکلات معیشتی، مطالبات اصلی‌ست

به گزارش ایلنا، صبح امروز چند صد نفر از بازنشستگان کشوری مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

امروز صبح، صدها بازنشسته کشوری از نقاط دور و نزدیک خود را مقابل مجلس شورای اسلامی رساندند و دست به تجمع اعتراضی زدند.

در این تجمع که از ساعت ده صبح آغاز شده، صدها بازنشسته کشوری از ارگان‌ها و نهادهای مختلف و ازجمله بازنشستگان آموزش و پرورش شرکت دارند.

خواسته اصلی معترضان که اولین بار نیست تجمع می‌کنند، رفع دغدغه‌های معیشتی و درمانی‌ست؛ بازنشستگان کشوری می‌گویند: “همسان‌سازی اجرایی نشده؛ خدمات رفاهی ناکافی‌ست و بیمه کارآمد و مکفی نداریم”.

یکی از حاضران در تجمع که معلم بازنشسته است و از کرج برای برگزاری تجمع به تهران آمده، می‌گوید: “قانون مدیریت خدمات کشوری سالهاست که به دست فراموشی سپرده شده؛ مسئولان ما بازنشستگان را از یاد برده‌اند؛ در این شرایط بد اقتصادی و با این گرانی‌های افسارگسیخته، مستمری‌ای که دریافت می‌کنیم حتی کفاف نصف ماه را نمی‌دهد”.

بازنشستگان با در دست داشتن پلاکاردهایی حاوی مطالبات اصلی‌شان، از نمایندگان مجلس می‌خواهند که در جهت رفع مشکلات معیشتی و رفاهی بازنشستگان اقدام کنند.

فرهنگیان مشهد به رای دیوان عدالت اداری اعتراض کردند

به گزارش ایرنا، بیش از ۵۰ تن از فرهنگیان مشهد به منظور ابراز ناخرسندی از رای دیوان عدالت اداری مبنی بر حذف فوق العاده ویژه، ارتقای شغلی و رتبه بندی از پاداش پایان خدمت کارمندان دولت در مقابل استانداری خراسان رضوی تجمع کردند.

یکی از معاونان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی امروز (یکشنبه) در حاشیه این تجمع به خبرنگار ایرنا گفت: “اعتراض فرهنگیان به خاطر ضربه اقتصادی فراوانی است که به واسطه این تصمیم به آنان وارد می شود”.

وی که خواست به نامش اشاره نشود افزود: “پیش از این همکارانی که در ادارات کار می کردند بین دریافت فوق العاده ویژه و ارتقای شغلی یکی را انتخاب می کردند و سایر همکاران نیز صرفا از رتبه بندی و ارتقای شغلی بهره می گرفتند”.

این فرهنگی اظهار داشت: “با رای دیوان عدالت اداری این موارد به رغم اینکه تا پیش از این در کسورات فیش حقوقی محاسبه می شده است، متاسفانه براساس رای دیوان عدالت اداری از این پس در پاداش پایان خدمت همکاران اعمال نخواهد شد”.

معاون اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه هنوز حذف این موارد از پاداش بازنشستگی کارکنان به ادارات کل اعلام نشده است گفت: “اشکال عمده این رای دیوان عدالت اداری این است که همکارانی که سال گذشته به رغم پایان دوره خدمت خود با هدف کمک به نظام آموزش و پرورش، یک سال استمرار خدمت قبول کرده اند، امسال این مبلغ را دریافت نمی کنند حال آنکه سال گذشته می توانستند این مبلغ را که بیش از ۱۵۰ میلیون ریال است دریافت نمایند”.

وی افزود: “وزارت آموزش و پرورش به دنبال اصلاح این موارد است”.

به گفته وی امسال حدود پنج هزار نفر از فرهنگیان در خراسان رضوی بازنشسته می شوند.

به گزارش ایرنا، هیات عمومی دیوان عدالت اداری در نیمه اول تیرماه جاری با صدور رأی وحدت رویه ای اعلام کرد که فوق العاده ویژه و تفاوت تطبیق، مستمر نبوده و احتساب آن در تعیین پاداش پایان خدمت وجاهت قانونی ندارد.

بستن جاده خروجی برازجان به سمت اهرم توسط عده ای از شهروندان محلات جنوبی برازجان در اعتراض به مشکلات بحران آب

به گزارش اتحاد خبر، حدود ساعت ۹ صبح امروز تعدادی از شهروندان محلات جنوبی برازجان استان بوشهر در اعتراض به مشکلات بحران آب جاده خروجی برازجان به سمت اهرم را مسدود نمودند.

به دلیل تداوم مشکلات آب در برازجان، صبح یکشنبه ۳۱ تیر ماه جمعی از شهروندان در محل ورودی جاده بنداروز تا حد فاصل پل عابر پیاده تجمع کردند.

مردم در اعتراض به بی آبی در این مکان تجمع و با آتش و دود سعی کردند اعتراض خود را به گوش مسئولان مربوطه برسانند.

طبق دیده های خبرنگار اتحاد خبر از محل حادثه، ماموران نیروی انتظامی نیز در کنار مردم و خیابان همجوار و همچنین در نزدیکی جمعه بازار حضور داشته و در تعامل با مردم در حال تلاش برای پایان تجمع و بازگشایی مسیر می باشند.

خودروهای آتش نشانی نیز در محل حضور دارند.

شنیده شده است که تا دقایقی دیگر رییس اداره آب و فاضلاب و سایر مسئولان سیاسی امنیتی دشتستان در میان مردم معترض حضور پیدا خواهد کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید