خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶, 19th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ساعت ۱۴:۳۲:۳۴

    خانه  > اعدام  >  یک حکم اعدام در دیوانعالی کشور قطعی شد

یک حکم اعدام در دیوانعالی کشور قطعی شد

خبرگزاری هرانا – مرد کفاشی که به اتهام قتل نامزد دختر همسایه‌شان با حکم قضات شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم شده بود پس از تأیید حکم در شعبه ۴۷ دیوانعالی کشور، در یک قدمی طناب دار قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، در این جنایت که یکم خرداد سال ۹۱ در ساختمانی واقع در خیابان ابوذر تهران رخ داده بود، مردی در تماس تلفنی با پلیس از وقوع جنایتی هولناک در خانه‌اش خبر داد.

همزمان با حضور مأموران و بازپرس کشیک جنایی در محل قتل، مرد صاحبخانه «مصطفی» – ۳۸ ساله – که کفاش بود به پلیس گفت: “چند ماهی بود که یکی از اتاق‌های خانه‌ام را به زن و مرد جوانی اجاره داده بودم. آنها یک دختر نوجوان داشتند و هر روز در اتاقشان مواد مخدر مصرف می‌کردند. ساعتی قبل سر و صدای این زن و شوهر را شنیدم که وقتی وارد اتاقشان شدم جسد پسر جوانی را کف اتاق دیدم. زن و شوهر او را کشته و فرار  کرده بودند”.

درحالی که مصطفی تنها مظنون پرونده بود پلیس توانست زن و شوهر موردنظر را نیز دستگیر کند و بدین‌ترتیب پرده از راز جنایت برداشته شد.مرد جوان در بازجویی اظهار داشت: “پسری که در اتاق ما کشته شد نامزد دخترم پریسا بود، اما او وقتی از دخترمان شنید که از سوی صاحبخانه مورد تعرض قرار گرفته است، عصبانی شد و در جریان درگیری با مرد کفاش به قتل رسید”.

بدین‌ترتیب عامل جنایت تحت بازجویی‌های فنی قرار گرفت و سرانجام به جنایتی که مرتکب شده بود اعتراف کرد. وی سپس در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی اصغرزاده و با حضور قاضی توکلی – مستشار دادگاه – محاکمه شد.

با توجه به درخواست قصاص برای عامل جنایت از طرف خانواده مقتول، قضات او را به قصاص محکوم کردند. این حکم مورد تأیید قضات شعبه ۴۷۷ دیوانعالی کشور قرار گرفت و بدین‌ترتیب عامل جنایت در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید