خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  لغو سفر امام جمعه اهل سنت شهرستان راسک به تهران به مناسبت هفته وحدت

لغو سفر امام جمعه اهل سنت شهرستان راسک به تهران به مناسبت هفته وحدت

خبرگزاری هرانا ـ سفر مولوی نقشبندی به تهران برای دیدار با رئیس جمهور که با دعوتنامه رسمی همراه بود از سوی مسئولین استانی لغو شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، به مناسبت هفته وحدت در ایران برنامه ای جهت «دیدار علمای برجسته شیعه و سنی» با رئیس جمهور حسن روحانی در نظر گرفته شده بود که در این همایش رسما از مولوی فتحی محمد نقشبندی برای حضور دعوت به عمل آمده بود.

یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود در این باره گفت: “کلیه هزینه های لازم برای مشارکت در این همایش نیز توسط مسئولان دولت در نظر گرفته شده بود و از بین مدعوان برای جلسه مولوی فتحی محمد نقشبندی نیز بودند که متاسفانه مسئولان امنیتی در زاهدان سفر وی را لغو کردند”.

این منبع در مورد علت لغو سفر وی افزود: “گمان ما بر این است که مسئولان امنیتی در زاهدان نمی خواهند کسی در مرکز کشور از حقایق ۴ سال زندان و شکنجه و فشارهای متعددی که برای این عالم اهل سنت در زاهدان ایجاد شده بود مطلع شوند”.

لازم به ذکر است که مولوی فتحی محمد نقشبندی امام جمعه شهرستان راسک و مدیر مدرسه دینی مفتاح العلوم است که پس از فعالیت های متعدد برای رد طرح ساماندهی مدارس دینی بازداشت و به اتهام “ترور مولوی جنگی زهی” مورد “شکنجه و فشارهای متعدد” قرار گرفت و حکم زندان ۱۵ سال و تبعید برای وی صادر شد.

نامبرده در تمام این مدت در فایلهای صوتی و نامه های متعدد از زندان اتهامات مورد اشاره را “بی اساس” خوانده و خواستار جلسه ای علنی با حضور مسئولان و معتمدان برای روشن شدن ماجرا شده بود. که به هیچ کدام از درخواستهایش ترتیب اثر داده نشد.

مولوی نقشبندی پس از ۴ سال بلاتکلیفی در زندان مرکزی زاهدان در نهایت با قرار وثیقه بی سابقه ۵ میلیارد تومانی! آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید