خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  روحانی: وزیر اطلاعات در گزارشش گفت فعالان تلگرامی جرمی مرتکب نشده اند

روحانی: وزیر اطلاعات در گزارشش گفت فعالان تلگرامی جرمی مرتکب نشده اند

خبرگزاری هرانا – حسن روحانی روز جاری در نشست خبری تاکید کرد در گزارش وزیر اطلاعات به وی، عنوان شده که مدیران تلگرامی بازداشت شده «جرمی» مرتکب نشده اند. رئیس جمهور گفت که وزرای اطلاعات، کشور و دادگستری مشغول پیگیری هستند و من از آنها گزارش دقیق می خواهم. امیدوارم آنچه که در گزارش اولیه به من گفته اند، درست نباشد؛ چون اگر درست باشد، من آن را به مردم خواهم گفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از خبر آنلاین، بازداشت مدیران برخی کانال‌های تلگرامی و تداوم حضورشان در زندان، از سوالات مطرح شده در نشست خبری امروز روحانی بود.

حسن روحانی در پاسخ گفت: این مساله سوال بسیار مهمی برای جوانان است. یکی از قول‌های این دولت، حس آزادی از سوی مردم بوده است. برخی می گویند فقط بهبوبد وضعیت اقتصاد را باید لمس کرد؛ اما آزادی را هم باید لمس کرد. ما در کشور مردم سالاری هستیم. به خاطر اینکه یک نفر از حزب و جناحی حمایت کرده، نباید به زندان برود.

وی افزود: انشالله در قوه قضاییه دیگر این اقدامات نشود و به جای اینکه شنبه مردم را احضار کنند، پنج شنبه نبرندش که دو شب آب خنک بخورد! برخی فکر می کنند خوردن آب خنک مستحب است! قبل از تعطیلات نوروز رفتند برخی را گرفتند. من به وزیر اطلاعات دستور دادم که پیگیری کند و او در گزارشش گفت که آنها جرمی مرتکب نشده اند. وزیر کشور هم گفت که می کوشد مساله در همان روزهای اولیه تعطیلات نوروز حل شود. الان هم وزرای اطلاعات، کشور و دادگستری مشغول پیگیری هستند و من از آنها گزارش دقیق می خواهم. امیدوارم آنچه که در گزارش اولیه به من گفته اند، درست نباشد؛ چون اگر درست باشد، من آن را به مردم خواهم گفت.

شایان ذکر است، هفته آخر اسفندماه خبر دستگیری ۱۲ مدیر کانال‌های تلگرامی منتشر شد. ادمین‌های کانال‌های «اصلاح‌طلبان نیوز»، «اصلاحات نیوز»، «مجمع اصلاح‌طلبان» و «حامیان دولت» در میان بازداشت‌شدگان بودند. ظاهراً اتهام بازداشت‌شدگان «اقدام علیه امنیت ملی» بوده است.

روز سه‌شنبه ۱۵ فروردین، علی مطهری، محمود صادقی، علیرضا رحیمی، مصطفی کواکبیان و غلامرضا حیدری، پنج تن از نمایندگان تهران به وزیر اطلاعات درباره بازداشت‌های اخیر مدیران کانال‌های تلگرامی تذکر دادند و از او توضیح خواستند.

هنگامه شهیدی، احسان مازندرانی و مراد ثقفی سه روزنامه‌نگار و علی احمدی‌نیا مدیر کانال تلگرامی «اصلاحات نیوز» ازجمله بازداشت‌شدگان‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید