خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, سایر گروهها  >  امام جمعه موقت راسک به دادگاه ویژه روحانیت مشهد احضار شد

امام جمعه موقت راسک به دادگاه ویژه روحانیت مشهد احضار شد

خبرگزاری هرانا – عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه موقت شهرستان راسک طی تماسی تلفنی به دادگاه ویژه روحانیت در مشهد احضار شد. در این تماس تلفنی از وی درخواست شده است که روز سه شنبه ۱۴ مردادماه در محل این دادگاه حضور یابد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کمپین فعالین بلوچ، عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه موقت شهرستان راسک طی روزهای گذشته با تماسی تلفنی به دادگاه ویژه روحانیت مشهد احضار شده است.

بر اساس این گزارش، در این تماس تلفنی از وی درخواست شده است که روز سه شنبه ۱۴ مردادماه ۱۳۹۹ در محل دادگاه ویژه روحانیت حضور یابد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “فردی به نام بی‌ نیاز نماینده محامی به مولوی عبدالغفار گفته است ارگان‌های امنیتی با حکم جانشینی و امام جمعه موقت بودن شما موافقت نکرده‌ و حتی حکم بازداشت شما را در دستور کار دارند”.

مولوی عبدالغفار نقشبندی و پدرش به همراه چند تن دیگر به مدت سه سال و نیم به اتهام “ﻣﺤﺎﺭﺑﻪ ﻭ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﻋﻠﯿﻪ ﺍﻣﻨﯿﺖ ﻣﻠﯽ” در بازداشت بوده‌اند که برای آنها احکام اعدام و زندان طولانی مدت صادر شده بود. اما پس از آنکه دیوان عالی کشور رای به نقض این احکام داد با تودیع قرار وثیقه‌های سنگین آزاد شدند.

عبدالغفار نقشبندی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید