خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵, 20th of June 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۷/۲۹ ساعت ۱۱:۳۲:۲۰

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  سالانه ۹۰ هزار مورد جدید سرطان در کشور

سالانه ۹۰ هزار مورد جدید سرطان در کشور

خبرگزاری هرانا ـ معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر ۳۵۰ هزار بیمار مبتلا به سرطان در کشور داریم، گفت که هر سال ۹۰ هزار مورد جدید سرطان به کشور افزوده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، دکتر محمد هادی ایازی در نشست سمن های حوزه سلامت در گیلان که در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد با بیان اینکه در حال حاضر ۳۵۰ هزار بیمار مبتلا به سرطان در کشور داریم، گفت: “هر سال ۹۰ هزار مورد جدید سرطان به کشور افزوده می‌شود.”

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت تعداد افراد دیابتی در کشور را ۵ میلیون نفر بیان کرد و گفت: “۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز در کشور در آستانه ابتلا به دیابت قرار دارند”.

ایازی تعداد فوتی ها در سال ۹۴ را ۳۷۰هزار نفر عنوان کرد و افزود: “همچنین در سال ۹۴ یک میلیون و ۵۷۰ هزار نفر در کشور متولد شدند”.

ایازی با اشاره به کمبود تخت‌های بیمارستانی در کشور گفت: “هزینه ایجاد هر تخت بیمارستانی در کشور ۵۵۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان است”.

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: “در شش ماهه اول امسال، توسط مردم ۷۸۰ میلیارد تومان مشارکت در حوزه سلامت صورت گرفته است”.

وی تقویت مشارکت های بین بخشی را از برنامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواند و گفت: “طی دو سال اخیر ۳۵۰ هزار تن روغن پالم با مشارکت برخی از دستگاه های مرتبط با حوزه سلامت در کشور جمع آوری شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید