خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مایکل وایت، زندانی آمریکایی در زندان مشهد از سرطان گلو رنج می برد

مایکل وایت، زندانی آمریکایی در زندان مشهد از سرطان گلو رنج می برد

خبرگزاری هرانا – مادر مایکل وایت، زندانی آمریکایی در زندان وکیل آباد مشهد در مصاحبه ای که طی روزهای گذشته با نیویورک تایمز داشته است اعلام کرد که مقامات ایرانی به دیپلمات های سوئیسی اجازه دادند تا در تاریخ ۳۰ مردادماه برای اولین بار در بیشتر از ۳ ماه گذشته پسرم را ملاقات کنند. آنها در این ملاقات متوجه شدند که سرطان گلوی او عود کرده و پزشکان طی هفته های گذشته یک تومور بدخیم از کمر وی خارج کرده اند. وکیل آقای وایت در اسفندماه سال گذشته از محکومیت موکلش به ۱۰ سال حبس خبر داده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از نیویورک تایمز، روز پنجشنبه ۷ شهریورماه جوآن وایت، مادر مایکل وایت اشاره به اینکه سرطان گلوی پسرش در زندان وکیل آباد مشهد عود کرده است، گفت که می ترسم اگر اقدامی برای بازگرداندنش صورت نگیرد در زندان بمیرد.

وی همچنین به نقل از دیپلمات های سوئیسی اعلام کرد که پزشکان طی هفته های گذشته یک تومور از کمر مایکل خارج کرده اند و در حال حاضر از مشکلاتی در دندان هایش رنج می برد که از عوارض شیمی درمانی های قبلی اش است.

مارک زاید، وکیل مایکل وایت رد تاریخ ۲۴ اسفندماه از محکومیت موکلش به ۱۰ سال حبس خبر داده بود. وی همچنین اتهامات مطروحه علیه موکلش را توهین به رهبری” و انتشار یک عکس خصوص در فضای مجازی اعلام کرده بود.

پیشتر در روز دوشنبه ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۷، غلامعلی صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی از صدور حکم پرونده مایکل وایت خبر داده گفته بود که در این پرونده شاکی خصوصی، شاکی عمومی  و اتهامات امنیتی مطرح است.

پیش از آن جوآن وایت، مادر مایکل وایت به روزنامه نیویورک تایمز گفته بود که فرزندش پس از بازداشت در ایران کتک خورده است، پولی برای استخدام وکیل ندارد و نمی داند به چه اتهام هایی بازداشت و زندانی شده است. وی مدعی شده بود که فرزندش در این مدت دست کم دو بار در دادگاه حاضر شده و وضعیت جسمی او هم بدتر از پیش شده است.

خانم وایت همچنین گفته بود که پسرش مایکل ر. وایت، ۴۶ ساله، تابستان سال جاری برای چندمین بار به ایران سفر کرده تا دوست دختر ایرانی خود را ببیند، اما هرگز به پرواز بازگشت خود نرسیده است. مایکل وایت قرار بوده ۶ تیرماه از دبی به آمریکا پرواز کند. به نوشته نیویورک تایمز، او در مشهد بازداشت شده و از آن زمان تاکنون در زندان وکیل آباد به سر می‌برد.

مایکل وایت که سابقه خدمت در نیروی دریایی آمریکا را دارد، به گفته مادرش “پنج یا شش بار” برای دیدار با زنی که او دوست دختر خود معرفی کرده به ایران سفر کرده بود.

دستکم ۴ شهروند آمریکایی و ۱ مقیم قانونی ایالات متحده در حال حاضر در ایران در زندان به سر می‌برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید