خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مطهری: برخورد دوگانه درباره فیش‌های حقوقی و موضوع املاک شهرداری

مطهری: برخورد دوگانه درباره فیش‌های حقوقی و موضوع املاک شهرداری

خبرگزاری هرانا ـ علی مطهری نایب رئیس مجلس در مورد آشکار بودن برخورد دوگانه درباره فیش‌های حقوقی و موضوع املاک شهرداری، خودسانسوری رسانه‌ها، تداوم بازداشت یاشار سلطانی مدیرمسئول سایت معماری نیوز علی‌رغم صدور وثیقه و ممنوع‌التصویری محمد خاتمی سخنانی را ایراد نمود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رویداد ۲۴، علی مطهری گفت: “رسانه‌ها نباید دچار خودسانسوری شوند بلکه باید در مقابل این فشار‌ها مقاومت کنند. خصوصاً که این فشار‌ها فقط در موارد افشای تخلفات یک گروه سیاسی وارد می‌شود ولی در موارد افشای تخلفات گروه مقابل، دادسرای رسانه و قوه قضائیه آن حساسیت را ندارد”.

وی با بیان اینکه برخورد دوگانه درباره فیش‌های حقوقی و موضوع املاک شهرداری کاملاً آشکار است گفت: “البته در اینجا ما نمی‌خواهیم درباره مسئله املاک شهرداری قضاوت کرده باشیم، بلکه مسئله، تفاوت برخورد با این دو موضوع است”.

مطهری درباره تاثیر خودسانسوری رسانه‌ها بر جامعه گفت: “خودسانسوری باعث می‌شود که مفسدان اقتصادی و سیاسی، راحت‌تر به کار خود ادامه دهند. مطبوعات و به طور کلی رسانه‌های آزاد از فسادهای اقتصادی می‌کاهند و ریسک تخلفات را بالا می‌برند”.

نایب رییس مجلس دهم در ادامه با انتقاد از تداوم بازداشت یاشار سلطانی مدیرمسئول سایت معماری نیوز با وجود آنکه وثیقه ۲۰۰ میلیونی تعیین شده از سوی دادسرا تودیع شده است گفت: “اگر این موضوع ادامه داشته باشد باید از وزیر دادگستری سؤال شود و در صورت لزوم مراحل بعدی در مجلس صورت بگیرد”.

وی افزود: “ممکن است بگویند کار دست وزیر دادگستری نیست، ولی طبق اصل ۱۶۰ قانون اساسی وزیر دادگستری رابط میان مجلس و قوه قضائیه و قوه مجریه است و باید پاسخ را از قوه قضائیه بگیرد و به مجلس بدهد. این طور نیست که قوه قضائیه به هیچ مرجعی پاسخگو نباشد”.

مطهری در خاتمه درباره اظهارات اخیر محمد رضا تابش درباره ممنوع‌التصویری سید محمد خاتمی و اینکه موانع ایجاد شده برای رییس جمهوری دولت اصلاحات در حال رفع شدن است نیز گفت: “ممنوع‌التصویری آقای خاتمی از ابتدا خلاف قانون بود. چند ماه پیش من در نامه‌ای مستندات این اقدام را از دادستان تهران خواستم ولی هیچ پاسخی نیامد چون مستندی ندارد”.

نایب رییس مجلس تاکید کرد: “رسانه‌ها هم نباید این موضوع را جدی بگیرند. قطعاً باید این محدودیت خلاف قانون رفع شود. مجلس هم می‌تواند با تذکر و سؤال و مراتب بالا‌تر و اقدامات رسانه‌ای و با فشار افکار عمومی به وظیفه خود عمل کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید