خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  شناسایی و بازداشت شماری از گردشگران سد لفور سوادکوه

شناسایی و بازداشت شماری از گردشگران سد لفور سوادکوه

خبرگزاری هرانا – به دنبال انتشار عکس های چند گردشگر در حال قایقرانی در سد لفور سوادکوه و درخواست مقامات مختلف کشوری از نهادهای قضایی برای برخود با آنها، روز جاری یکی از این گردشگران بازداشت و قایق های آنها نیز توقیف شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رویداد۲۴، یونس حسینی عالمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران از دستگیری یکی از قایق‌سواران سد لفور خبر داد و گفت: امروز جلسه‌ای به منظور بررسی اتفاقات و ناهنجاری‌های رخ داده در سد لفور، در فرمانداری شهرستان سوادکوه شمالی برگزار شد.

وی با بیان اینکه جلسه با حضور مسؤولان شهرستانی برگزار شده است، افزود: تاکنون یک نفر از عوامل اصلی این تخلف و ناهنجاری اجتماعی دستگیر شده و در بازداشت به سر می‌برد.تحقیقات در این زمینه ادامه دارد و تا رسیدن به نتیجه نهایی این پرونده به صورت ویژه بررسی می‌شود.

همزمان نیروهای پلیس نیز طی روز جاری با دستور دادستانی در سد لفور حاضر شده و قایق‌های این گردشگران را توقیف کردند.

لازم به ذکر است که بازداشت و تعقیب این شهروندان در پی واکنش‌ها و درخواست‌های مقامات مختلف کشوری از نهادهای قضائی برای برخورد با این افراد صورت گرفت.

روز گذشته حسین حسن‌نژاد معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در واکنش به این اتفاق گفت: این اقدام ضداخلاقی گردشگران در منطقه لفور سوادکوه به مراجع قضایی اعلام شده است. امیدواریم برخورد قاطعی صورت گیرد تا درس عبرتی شود.

علی مطهری، نماینده مجلس نیز طی یادداشتی در صفحه شخصی خود در تویتر با “ناهنجاری خواندن” این دست از اتفاقات، خواهان برخورد قضائی با گردشگران شده بود. همزمان امام جمعه بابل این تصاویر را مایه تاسف خوانده بود.

به دنیال این واکنش‌ها، دادستان عمومی و انقلاب استان مازندران با “جرم” و “فحشا” خواندن اقدام گردشگران و کسانی که تصاویر آنها را منتشر کرده‌اند، گفت: دستگاه قضایی به ضابطان انتطامی دستور شناسایی این افراد را داده است و پس از شناسایی با این گردشگران خاطی برخورد قانونی خواهد شد.

سد لفور در شهرستان سوادکوه،‌ از توابع استان مازندران در شمال ایران قرار دارد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید