خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  غارت وسایل زندانیان سنی مذهب اعدام شده با عنوان “غنیمت جنگی”

غارت وسایل زندانیان سنی مذهب اعدام شده با عنوان “غنیمت جنگی”

خبرگزاری هرانا –مسئولین زندان رجایی شهر کرج به زندانیان عادی این زندان اجازه دادند بند سابق زندانیان سنی مذهب اعدام شده در هفته گذشته را “غارت” کنند، مسئولان در پاسخ به اعتراض تنی از زندانیان بازمانده عنوان داشتند این وسایل بازمانده از اعدام شدگان “غنیمت جنگی” است و آنها مختار هستند نسبت به سرنوشت وسایل تصمیم گیری کنند این در حالی است که بر اساس قانون وسایل بازمانده از اعدام شدگان متعلق به ورثه آنان است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رئیس بند چهار زندان رجایی‌شهر کرج از چند روز پیش درب سالن ده (سالن سابق زندانیان سنی‌مذهب) که پس از انتقال ساکنان آن جهت اجرای حکم اعدام بوسیله دستگاه جوش پلمب شده بود را باز کرده و به زندانیان عادی اجازه داده است به آنجا وارد شوند و اموال بازمانده از اعدام شدگان و منتقل شدگان را به یغما ببرند.

روز جاری پنج زندانی سابق این سالن که از اعدام در امان مانده بودند پس از یک‌هفته از سلول های انفرادی سپاه به بند بازگشتند. زمانی که این زندانیان برای جمع آوری وسایل خود و دوستان اعدام شده‌شان [برای عودت به خانواده‌های آن‌ها] به محل سابق مراجعه می کنند از غارت اموال توسط زندانیان عادی با اجازه و ترغیب رئیس بند آگاه می شوند.

گزارش شده است وقتی این زندانیان علت چنین رفتار فراقانونی را از مسئولین زندان جویا شدند و اعتراض کردند، آقای شجایی رئیس بند چهار به آن‌ها پاسخ داده است: “این وسایل غنیمت جنگی بوده و حق من است هر کاری دوست داشته باشم انجام می دهم.”

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. اول اینکه واقعا انان شهید هستند چون بر اساس فقه اسلام هر مسلمان که به دست ظالم ولواینکه خود مدعی به مسلمان بودن باشد شهید است و در روز قیامت در صدره المقام در نزد حق تعالی خواهد بود دوم اینکه این ذات پلید جمهوری اسلامی است که حکومت انان در طول تاریخ بی نظیر است و در فایل صوتی ایت الله مظلوم منتظری که اخیرا انتشار شده است به وضوح تایید میگردد بلاخره برای اهل تسنن ایران راهی جزمبارزه مسلحانه نیست و هر گونه تاخیر در این مورد بی فایده است
    الله مع الصابرین

نظر بگذارید