خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  سخنگوی شورای نگهبان: امکان اعلام عمومی دلایل برخی ردصلاحیت‌ها وجود ندارد

سخنگوی شورای نگهبان: امکان اعلام عمومی دلایل برخی ردصلاحیت‌ها وجود ندارد

خبرگزاری هرانا – نخستین نشست خبری عباسعلی کدخدایی پس از انتخاب دوباره به عنوان سخنگوی شورای نگهبان با اصحاب رسانه برگزار شد. وی در این نشست در پاسخ به سئوالی در مورد رد صلاحیت ها گفت “به دلایلی امکان اعلام عمومی این مستندات وجود ندارد”.

به گزارش هرانا به نقل از ایسنا، در نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان خبرنگاری با بیان اینکه گفته می‌شود در نظرات شورای نگهبان مباحث شخصی و سیاسی جایی ندارد، اما در مواردی همچون رد صلاحیت سیدحسن خمینی، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و مینو خالقی پاسخ درست و روشنی داده نشد پرسید که آیا فکر نمی‌کنید این روند باعث بی‌اعتمادی مردم به شورای نگهبان شود که کدخدایی پاسخ داد: “سوال شما را در بخشی تایید می‌کنم که اطلاع‌رسانی خوبی انجام نشده است اما در این بعد که نظر شورای نگهبان کارشناسی نبوده موافق نیستم. بررسی صلاحیت‌های مواردی که به آن اشاره کردید در دوره بنده نبوده البته اگر بخشی در این راستا خلاف این مشاهده شده باید به ما اطلاع بدهید”.

وی با بیان اینکه نظر شورای نگهبان براساس مستندات پرونده‌های افراد است، گفت: “به دلایلی امکان اعلام عمومی این مستندات وجود ندارد. در دوره خودم سعی کردم دلایل را به خود افراد اعلام کنم در این دوره هم حتماً به خود افراد ابلاغ شده است اما ضعف اطلاع‌رسانی را می‌پذیرم ولی در این مورد که کار کارشناسی صورت نگرفته شما هم باید قدری انصاف داشته باشید”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید