خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵, 21st of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ ساعت ۱۵:۲۱:۱۱

    خانه  > زنان, سایر گروهها  >  احضار مینو خالقی به دادستانی تهران برای ادای توضیحات درباره انتشار تصاویر خصوصی

احضار مینو خالقی به دادستانی تهران برای ادای توضیحات درباره انتشار تصاویر خصوصی

خبرگزاری هرانا ـ دادستان تهران گفت که در خصوص ادعای بازنشر شدن تصاویر خانم مینو خالقی از صفحه‌ فردی ضدانقلاب، خانم مینو خالقی برای اخذ توضیح در این زمینه دعوت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: “حادثه‌ای که اخیراً در فضای مجازی رخ داد و انتشار تصاویر خانم مینو خالقی در این فضا، انعکاس زیادی در سایت‌ها و شبکه‌های مجازی داشت و نظرات مختلفی ارائه شد. عده‌ای گلایه کرده خرده گرفتند که چرا انتشار دهنده تصاویر دستگیر شده است اما خود خانم خالقی از تعقیب مصون مانده است و در مقابل، عده‌‎ای دیگر با تأیید تعقیب متهم، بر اقدام شورای نگهبان در رد صلاحیت مینو خالقی صحه گذاشتند. عده‌ای دیگر نیز اقدام دادسرا در دستگیری متهم را مورد انتقاد قرار دادند و گفته‌اند چرا باید با فردی که قصد داشت علیه کسی که قرار بود یک پست مهم را تصدی کند افشاگری می‌کرد، این‌گونه برخورد شده است”.

جعفری دولت‌آبادی با تقبیح اقدام انتشاردهندگان چنین تصاویری، بر وظیفه دادسرا بر تعقیب جرایم تأکید کرد و اظهار داشت: “ما با قاطعیت اعلام می‌کنیم که دادستانی برای خوشایند اشخاص، گروه‌ها و یا جناح‌های سیاسی کسی را دستگیر نمی‌کند، بلکه دادسرا به وظیفه ذاتی خود عمل می‌نماید. ریختن آبروی افراد بدون مجوز قانونی جرم است”.

دادستان تهران انتشار تصاویر زن مسلمان بدون پوشش مناسب در فضای مجازی را فاقد توجیه خواند و اقدام دادستانی تهران در مقابله با این رفتار مجرمانه، نه برای مقابله با دولت بوده و نه حمایت از فردی است که تصاویرش در اختیار دیگران قرار گرفته است.

دادستان عمومی تهران به ضرورت حمایت از حریم خصوصی اشخاص اشاره کرد و انتشار تصاویر دیگران در فضای مجازی بدون اجازه آنها را از این جهت قابل پیگرد دانست و در خصوص ادعای بازنشر شدن این تصاویر از صفحه فردی ضدانقلاب، اعلام کرد که خانم مینو خالقی برای اخذ توضیح در این زمینه دعوت شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید