خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  نایب رییس مجلس: احزاب کمونیستی و چپگرا می‌توانند در کشور فعالیت کنند

نایب رییس مجلس: احزاب کمونیستی و چپگرا می‌توانند در کشور فعالیت کنند

خبرگزاری هرانا – علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت “احزاب کمونیستی و چپ گرا می‌توانند در کشور ما فعالیت داشته باشند، ولی باید این نکته را رعایت کنند که با تابلو و شاخص‌های اصلی خودشان خود را به مردم معرفی کنند.”

به گزارش هرانا به نقل از ایلنا، علی مطهری صبح امروز در همایش فصلی خانه احزاب با یادآوری نظرات آیت الله مطهری درباره فعالیت احزاب عنوان کرد: “شهید مطهری معتقدند احزاب مخالف نظام می‌توانند در کشور ما فعالیت کنند و در نتیجه احزاب کمونیستی و چپ گرا نیز می‌توانند در کشور ما فعالیت داشته باشند، ولی باید این نکته را رعایت کنند که با تابلو و شاخص‌های اصلی خودشان خود را به مردم معرفی کنند.”

مطهری با بیان اینکه «اگر می‌خواهیم حزب را بپذیریم باید فرهنگ حزبی را نیز پذیرفته باشیم»، یادآور شد: اگر با نردبان یک حزب بالا رفتیم باید تعهدهای آن حزب را نیز رعایت کنیم که متأسفانه این مورد در کشور ما رعایت نمی‌شود.

وی احزاب را یکی از ضرورت‌های مهم دموکراسی دانست و خاطرنشان کرد: احزاب می‌توانند کادرهای مختلفی برای مناصب گوناگون حکومتی تربیت کنند. یکی از مشکلات کشور ما نبود کادرسازی در عرصه مدیریت اجرایی است.

نائب رئیس مجلس یکی از آثار احزاب را اعتماد مردم به انتخابات دانست و ابراز داشت: مردم در روزهای انتخابات در یک سردرگمی به سر می‌برند و نمی‌دانند به چه افرادی اعتماد کنند که در این صورت با توجه به شناخت‌شان از احزاب به کاندیداهای حزبی رأی می‌دهند و مطلب و مطالبات خود را نیز از همان حزب پیگیری می‌کنند.

مطهری افزود: احزاب می‌توانند راستگویی و حق‌گرایی را در جامعه ترویج دهند. اگر احزاب با بیان مناسب با مردم به گفت‌وگو بپردازند، در آن صورت می‌توان نمایندگان واقعی مردم را در جایگاه‌های اصلی‌شان دید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید