خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  محیطبان خراسانی آزاد شد

محیطبان خراسانی آزاد شد

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از آزادی محیطبان متهم به قتل از زندان در پی گذشت اولیای دم با صدور حکم دادگاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، این اداره کل روز شنبه به نقل از حمید صالحی گزارش داد: “پس از آن که اولیای دم تصمیم به اعلام رضایت در این پرونده در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان گرفتند جلسه رسمی دادگاه نیز بطور فوق العاده برگزار شد تا این اعلام گذشت به صورت قانونی و با حضور وکلای طرفین پرونده و اولیای دم ثبت شود”.

وی افزود: “سرانجام طی این جلسه با حضور پدر، مادر و همسر مقتول در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی و به حکم قاضی، محیطبان ‘عباس داوری’ از زندان آزاد شد”.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از این رخداد ارزشمند که فرهنگ گذشت و ایثار را در جامعه ترویج می دهد ابراز خرسندی و بیان کرد: “محیطبان متهم به قتل در زمان حادثه کمتر از سه سال سابقه خدمت به صورت پیمانی در پارک ملی تندوره داشت”.

وی ادامه داد: “به عنوان خادمان محیط زیست باید تلاش شود تا هیچگاه انسانی برای شکار غیرمجاز دست به سلاح نبرد زیرا محیط زیست دارای احترام است و باید این احترام حفظ شود”.

دی ماه سال ۱۳۹۲ ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان درگز حین گشت و کنترل در بوستان ملی تندوره متوجه حضور غیرمجاز افرادی در منطقه شده و حین درگیری یکی از این افراد به نام “صادق بهرامی مقدم” مورد اصابت گلوله قرار گرفت و درگذشت.

متوفی ساکن قوچان بود بنابراین پرونده قتل در همان شهرستان و نیز در مشهد مورد رسیدگی قرار گرفت.

۲۰ درصد از مساحت ۱۱۷ هزار و ۷۶۹ کیلومترمربعی خراسان رضوی زیر پوشش حفاظت محیط زیست است.

وسعت زیستگاههای این استان دو میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار می باشد.

خراسان رضوی دارای ۲۸ اثرملی طبیعی، بوستان ملی، پناهگاه حیات وحش، مناطق حفاظت شده و ۱۳ منطقه شکار ممنوع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید