خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, 21st of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ ساعت ۱۲:۵۰:۲۷

    خانه  > اعدام  >  گذشت و بخشش از قصاص یک متهم در تهران

گذشت و بخشش از قصاص یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا ـ مرد جوان که در حمایت از مادرش با برادر کوچک‌ترش درگیر شده و او را به قتل رسانده بود، با رضایت پدر و مادرش از قصاص نجات یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، قاضی جنایی کیفرخواست پرونده را صادر کرده و متهم به‌زودی از لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه می‌شود. ساعت ۱۵بیست و هشتم خرداد‌ماه به مأموران یکی ازکلانتری‌های تهران خبر رسید جوانی که به ضرب چاقو مجروح شده بود، در بیمارستانی در شرق تهران جان خود را از دست داده است.

خبر این حادثه به سعید احمدبیگی، بازپرس دادسرای امور جنایی تهران گزارش و به دستور او تحقیقات جنایی آغاز شد. بررسی‌های اولیه نشان می‌داد که مقتول به ضرب چاقوی برادر بزرگ‌ترش از پا در آمده است. به این ترتیب کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی برای دستگیری متهم وارد عمل شدند.

هیچ‌کس از سرنوشت قاتل اطلاعی نداشت اما درحالی‌که ۳ساعت از این جنایت می‌گذشت، متهم به قتل به کلانتری رفت و خودش را تسلیم کرد. او در اظهارات اولیه‌اش به قتل برادرش اعتراف کرد و گفت چون عصبانی شده بود در یک لحظه کنترلش را از دست داده و مرتکب این قتل شده است.

متهم به قتل در جلسه بازجویی چنین گفت: “من و برادرم (مقتول) هیچ مشکلی با یکدیگر نداشتیم. من لوله‌کش بودم و او هم گاهی کمکم می‌کرد. اما آن روز یک لحظه عصبانیت باعث شد با چاقو ضربه‌ای به او بزنم. متهم درباره روز حادثه گفت: آن روز من سر کار بودم که خواهرم تماس گرفت و گفت برادرم با مادرمان درگیر شده است. ظاهرا برادر کوچک‌ترم لباس‌های او را به تن کرده و او از این موضوع ناراحت شده و دعوا به راه انداخته بود”.

خواهرم می‌گفت برادرم روی مادرم دست بلند کرده و به او ضربه‌ای زده است. من هم فورا خودم را به خانه رساندم و وقتی صورت زخمی مادرم را دیدم خیلی عصبانی شدم و شروع به جر و بحث با برادرم کردم. پس از آن نیز به خانه خودم که در همان نزدیکی است رفتم. وقتی وارد خانه شدم، می‌خواستم لباس‌هایم را عوض کنم که از کوچه صدایی شنیدم. سرم را از لای درِ حیاط بیرون بردم و دیدم که برادرم دوان دوان به سوی خانه‌ام می‌آید. من هم سریع به آشپزخانه رفتم و یک چاقو برداشتم و جلوی در رفتم.

وقتی او به من رسید چند مشت به‌صورتم زد و من هم درحالی‌که کنترلم را از دست داده بودم با چاقو ضربه‌ای به پهلویش زدم. او روی زمین افتاد و برادرانم او را به بیمارستان بردند و چند ساعت بعد وقتی فهمیدم او فوت شده به کلانتری رفتم.

پس از اقرار این مرد به قتل برادرش، وی روانه زندان شد تا اینکه چند روز پیش پدر و مادر مقتول به دادسرای جنایی رفتند و پسرمتهم به قتلشان را بخشیدند. با رضایت اولیای دم، ‌قاضی احمدبیگی کیفرخواست پرونده را صادر کرد تا متهـــم در  از لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید