خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  نماینده مجلس: معنی نامحسوس بودن گشت امنیت اخلاقی حتی برای من روشن نیست

نماینده مجلس: معنی نامحسوس بودن گشت امنیت اخلاقی حتی برای من روشن نیست

خبرگزاری هرانا ـ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت که نیروی انتظامی و مسولان ناجا باید برای افکار عمومی توضیح بدهند و این مساله را برای مردم روشن کنند تا مردم بدانند منظور از نامحسوس چه چیزی است و گزارش دهی و عملکرد این نیروها به چه نحو خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، محمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص اجرای طرح ۷ هزار نیروی نا‌محسوس گشت امنیت اخلاقی گفت: “باید از نیروی انتظامی پرسید که چرا این میزان فرد در شهر وارد کرده‌اند”.

وی ادامه داد: “ما در ارتباط با بحث امنیت اخلاقی و روحی و روانی مردم در جامعه مسوولیت داریم و این‌ها موضوعات به هم پیوسته است و باید تدابیر ی در این زمینه اتخاذ شود که بتوانیم این امنیت را تامین و تضمین کنیم”.

این نماینده کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: “در ارتباط با امنیت اخلاقی در جامعه باید علاوه بر اینکه اقدامات بازدارنده انجام می‌دهیم کارهای فرهنگی و آموزشی هم انجام دهیم چرا که مشکل اصلی ما در این حوزه است”.

سعیدی گفت: “در کلانشهر‌هایی مثل تهران وقتی ما در سطح جامعه نگاه می‌کنیم و اتفاقاتی را می‌بینیم نهایتا از هر ده مورد با دو مورد می‌توان برخورد کرد بنابراین با این اقدامات مشکلات از بین نمی‌رود و این برخورد‌ها علاج این مسائل نیست و نیاز است اقدامات دیگری انجام شود که ما بتوانیم امنیت اخلاقی و روانی جامعه را به صورت پایدار تضمین کنیم”.

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: “این امکان پذیر نیست که اقداماتی را انجام دهیم و بگوییم مشکل حل شد و بعد از اینکه ۷ هزار نیرو کاهش پیدا کرد ببینیم مشکل دوباره بروز و ظهور پیدا کرد بلکه باید اقدامات و برنامه‌هایی انجام شود که بعد از کاهش نیرو‌ها نه تنها مشکلی پیش نیاید بلکه وضع بهتر هم شود”.

سعیدی گفت: “باید به ریشه‌ها بیشتر توجه و پرداخته شود و ببینیم در این زمینه چه اقداماتی باید صورت بگیرد در غیر این صورت اینگونه برخوردهای بازدارنده، به صورت مقطعی شاید پاسخ دهد و برخی را راضی و اقناع کند اما اینکه ما توانسته‌ایم مشکل را به صورت ریشه‌ای حل کنیم یا خیر, مساله‌ای است که باید پاسخ مستدل و دقیقی داشته باشد و تا کنون این پاسخ وجود نداشته است”.

نماینده کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص نحوه عملکرد نیروهای نامحسوس و گزارش دهی این نیرو‌ها گفت: “معنی نامحسوس بودن این نیرو‌ها برای خود من محسوس نیست و هر چقدر در ذهن بررسی می‌کنم که یعنی چی؟ به نتیجه‌ای نمی‌رسم”.

وی تاکید کرد: “گشت یک تعریفی دارد و تعریفش این است که بیایند در خیابان و در اماکن عمومی بگردند و موارد خلاف امنیت اخلاقی و جرایم مشهود را که ملاحظه می‌کنند و این‌ها را تذکر دهند یا برابر مقررات اقدام قانونی انجام شوند اما مشخص نیست که این‌ها می‌خواهند چه کار کنند”.

این نماینده کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: “نیروی انتظامی و مسولان ناجا باید برای افکار عمومی توضیح بدهند و این مساله را برای مردم روشن کنند و تا مردم بدانند منظور از نامحسوس چه چیزی است و گزارش دهی و عملکرد این نیرو‌ها به چه نحو خواهد بود”.

وی ادامه داد: “مسولان ناجا باید توضح دهند که بحثشان چیست و گزارشات مامورانشان چگونه قابل کنترل و ارزیابی است چراکه اگر قرار است این طرح بین مردم اجرا شود. مردم باید اطلاع کامل و کافی و شفاف را از نحوه اجرای آن داشته باشند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید