خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه 8 فوریه 2016, 20th of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2016/02/08 ساعت 20:50:44

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها, فرهنگی  >  سخنان رییس جمهوری در تلویزیون سانسور شد

سخنان رییس جمهوری در تلویزیون سانسور شد

خبرگزاری هرانا ـ سخنرانی حسن روحانی در مراسم تجلیل از خانواده شهدای هسته‌ای و افتخار آفرینان برجام که از شبکه سراسری خبر پخش می شد، به یک باره قطع شد. روزگذشته (یک‌شنبه) نیز بنا به اعلام قبلی قرار بود سخنان آقای روحانی در دومین همایش ملی اعتدال با عنوان ” زنان، اعتدال و توسعه” از شبکه خبر پخش شود ولی صدا و سیما از پخش آن امتناع کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از زیتون، پیشتر صدا و سیما از پخش اخبار سفر استانی رییس جمهوری به مشهد نیز خودداری کرد. قبل از آن هم عملا با کم و زیاد کردن صدا، سخنرانی رییس جمهوری به مناسبت ۱۶ آذر نیز عملا سانسور شد.

بسیاری از گفتگوهای تلویزیونی حسن روحانی هنکام پخش در صدا و سیما با چالش‌هایی مواجه بوده اند. بارها در مورد محل ضبط این گفتگوها و مجریان این برنامه‌ها بین دفتر ریاست جمهوری و تلویزیون اختلافاتی بروز یافته و رسانه ای شده است.

گذشته از سانسور اخبار رییس جمهوری در صدا و سیما، رویکرد این سازمان در قبال سیاست‌های دولت نیز بی طرفانه نیست. نحوء نقد مذاکرات هسته‌ای در تلویزیون، پوشش جلسات بررسی این توافق در مجلس، پخش اخبار یک سویه مبنی بر نارضایتی اقتصادی مردم و مشکلات اقتصادی کشور نیز همگی موعید این موضوع است که صدا و سیما نه به عنوان رسانه ملی که در قامت یک حزب سیاسی مخالف دولت عمل می‌کند.

این در حالی است که دولت متولی پرداخت بودجه صدا و سیماست و دائما از سوی مسئولان این سازمان برای افزایش بودجه آن تحت فشار است.

مسئول سازمان صدا و سیما توسط رهبرجمهوری اسلامی و برای مدت پنج سال منصوب می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید