خبرگزاری هرانا

    خانه  > زنان, سایر گروهها  >  حذف سخنان علیرضا جهانبخش درباره حضور زنان در ورزشگاه

حذف سخنان علیرضا جهانبخش درباره حضور زنان در ورزشگاه

خبرگزاری هرانا – سخنان علیرضا جهانبخش، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در خصوص حضور زنان تماشاگر در ورزشگاه‌ها در اخبار صدا و سیما حذف شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از اعتماد آنلاین، سخنان علیرضا جهانبخش، کاپیتان تیم ملی ایران در اخبار صدا و سیما حذف شد.

بر اساس این گزارش آقای جهانبخش در مصاحبه ای پس از پایان بازی در خصوص حضور تماشاگران زن در ورزشگاه ها ابراز امیدواری کرده بود. امری که در اخیار صدا و سیما با سانسور مواجه شده و حذف شد.

حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌های ایران در سال‌های بعد از انقلاب ۵۷ و در راستای سیاست‌های حکومت جمهوری اسلامی مبنی بر جداسازی زن و مرد و دیدگاه‌های مراجع تقلید شیعه در این باره محدود شد.

در سال‌های دهه هفتاد و هشتاد این موضوع با درخواست زنان برای دیدن بازی‌های ورزشی خصوصا فوتبال جدی‌تر شد و فشار کنفدراسیون‌های ورزشی آسیایی و جهانی برای پایان دادن به این ممنوعیت ابعاد تازه‌تری به این موضوع داد.

این ممانعت در حالی ادامه دارد که طی سال های اخیر و پس از مخالفت‌های برخی مسئولان و فشار نهادهای مدنی و بین‌المللی برای حضور زنان در استادیوم های ورزشی، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان گفته بود: من اعلام می‌کنم کلیه زیرساخت‌ها از ورودی مجزا تا امکانات دیگر و شرایط فرهنگی و شرعی برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها فراهم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید