خبرگزاری هرانا
امروز شنبه 18 دی 1400, 31st of January 2023      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ ساعت ۱۹:۱۵:۱۸

    خانه  > فرهنگی  >  اعمال سانسورهای متعدد در فیلم «عنکبوت»

اعمال سانسورهای متعدد در فیلم «عنکبوت»

خبرگزاری هرانا – ابراهیم ایرج‌زاده کارگردان فیلم «عنکبوت» از اعمال سانسورهای متعدد در این فیلم از سوی نهادهای مربوطه خبر داد. به گفته این کارگران علیرغم گذشت دو سال با اکران این فیلم مخالفت بعمل آمده و به او گفته شده است باید علاوه بر مواردی که پیش از این شورای پروانه نمایش اعلام کرده بود، در خصوص سه مورد جدید اصلاحیه صورت بگیرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صبا، ابراهیم ایرج‌زاده کارگردان فیلم «عنکبوت» از اعمال سانسورهای متعدد در این فیلم از سوی نهادهای مربوطه خبر داد.

این کارگران در صفحه شخصی خود ضمن اعلام این خبر در خصوص مشکلات اکران فیلم «عنکبوت» نوشته است؛ علیرغم آنکه این فیلم تمامی مراحل قانونی را طی کرده بعد از دو سال با اکران آن مخالفت شده است.

وی در خصوص دلیل عدم اکران این فیلم افزود: برای بازبینی فیلم فراخوانده شدم و قرار شد همین نسخه اکران شود. اتفاقی شنیدم قرار است بدون حضور من بررسی فیلم انجام شود. خواهش کردم تا من هم به عنوان سازنده اثر حضور داشته باشم تا درصورتیکه سوتعبیر شد در خصوص آن توضیحات خود را ارائه دهم؛ اما در نهایت چند ساعت بعد پیامی ارسال شد که باید سه مورد اضافه بر مواردی که قبلا شورای پروانه نمایش اعلام کرده بود اصلاحیه صورت بگیرد.

فیلم «عنکبوت» به نویسندگی اکتای براهنی، کارگردانی ابراهیم ایرج زاد و تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی، درباره سعید حنایی یکی از قاتلان زنجیره‌ای دهه هفتاد است که در شهر مشهد چندین زن را به قتل رساند.

ممیزی به معنای سانسور از طریق ایراد خطا و دستور تغییر و یا حذف توسط نهادهای مربوطه از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای پروانه نمایش و سازمان صدا و سیما و بعضاً توسط نهادهای قضایی و امنیتی در ایران صورت می‌گیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید