خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۳, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۱/۱۶ ساعت ۱:۳۸:۲۷

    خانه  > اقلیت های ملی  >  ترور مدرس مکتب علوم دینی اهل سنت بلوچستان

ترور مدرس مکتب علوم دینی اهل سنت بلوچستان

خبرگزاری هرانا – حافظ ظاهر خمر مدرس مکتب علوم دینی اهل سنت بلوچستان توسط افراد مسلح ترور شد.

به گزارش هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ؛ حافظ «ظاهر خمر» مدرس مکتب علوم دینی «سمیه» زاهدان و برادر حافظ عمر خمر شاعر و سرودخوان معروف اهل سنت بلوچستان در حمله افراد مسلح ترور شد.

یک منبع مطلع از اساتید دارالعلوم زاهدان در این باره به «فعالین بلوچ» گفت: ساعت حوالی ده شب چهارشنبه ۱۵ بهمن چند فرد نا‌شناس سوار بر یک دستگاه پژو پارس در خیابان فرهاد زاهدان به حافظ ظاهر خمر حمله کرده و به سمت وی شلیک و وی را از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار می‌دهند که در دم جان می‌دهد.

وی گفت: مهاجمان سپس خودرو حافظ ظاهر را به سرقت برده و قصد داشته‌اند اتومبیل سواری خود را نیز بردارند که با حمله مردم حاضر در محله با به جا گذاشتن اتومبیل خود از محل متواری می‌شوند. اما دقایقی بعد بخاطر سرعت زیاد با تیر چراغ برق برخورد کرده و با به جا گذاشتن خودرو مقتول صحنه را ترک می‌کنند.

تا کنون از انگیزه‌های دقیق مهاجمان اطلاع روشنی در دست نیست و موجی از ناراحتی در بین مردم و طلاب اهل سنت دارالعلوم زاهدان و مدارس تابعه حاکم است.

خبرنگار کمپین فعالین بلوچ موفق شد با حافظ عمر خمر برادر مقتول تماس بگیرد اما بخاطر وضعیت نا‌مساعد روحی وی، ایشان فقط خبر فوق را تایید و بیان جزئیات بیشتر را به وقت دیگری موکول کردند.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. ترور افراد سرشناس و مردم عادی کار جدیدی نیست اگر دست اینها بود که همه خاک بلوچستان رو به یغما میبردند و زنان و کودکان را هم حتی سر میبریدند شهادت گواریت

نظر بگذارید