خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, اقلیت های ملی, سایر گروهها, گزارش تصویری  >  تجمع شهروندان در اعتراض به آزادی متهم به قتل دو روحانی اهل سنت / تصویری

تجمع شهروندان در اعتراض به آزادی متهم به قتل دو روحانی اهل سنت / تصویری

خبرگزاری هرانا – امروز جمعی از شهروندان بلوچ عمدتا از شهرستان های کاروان و زرآباد استان سیستان و بلوچستان در اعتراض به آزادی مجدد فردی که متهم به قتل دو روحانی اهل سنت است در مقابل دادگستری چابهار دست به تجمع اعتراضی زدند. این دو روحانی اهل سنت در سال ۹۶ توسط فردی ترور شدند که منابع محلی می گویند اسنادی مبنی بر مسلح شدن وی توسط وزارت اطلاعات وجود دارد. تجمع کنندگان امروز خواستار رسیدگی قضایی روشن به این پرونده هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت جمعی از مردم معترض کاروان و زرآباد در مقابل دادگستری چابهار تجمع کردند. معترضان خواستار توضیح مقامات قضایی در خصوص چرایی آزادی فردی به نام “یحیی کاروانی” شدند که متهم به قتل دو روحانی اهل سنت این شهر است.

آزادی این فرد برای دومین بار صورت گرفته است، معترضان معتقدند این آزادی با پشتیبانی ارگان های امنیتی صورت گرفته است.

آزادی این متهم باعث نگرانی مردم منطقه شده است که به همین دلیل صبح امروز در مقابل دادگستری تجمعی در اعتراض به این موضوع برگزار شد. این تجمع با مداخله نیروهای امنیتی و پلیس و با قول پیگیری و حل موضوع خاتمه یافت.

لازم به یادآوری است مولوی عبدالوهاب میران زهی و حافظ محمد صالح میران زهی دو روحانی اهل سنت اند که در تاریخ ۲۸ بهمن در شهر چابهار توسط فردی به نام “یحیی کاروانی” ترور شدند.

هرانا پیشتر گزارشی به نقل از کمپین فعالین بلوچ منتشر کرده بود مبنی بر اینکه اسنادی وجود دارد که نشان میدهند متهم به قتل مولوی عبدالوهاب میران زهی و مولوی محمد صالح میران زهی توسط وزارت اطلاعات سابقا مسلح شده بود.

این اسناد نشان میدهند که “یحیی کاروانی” که در تاریخ ۲۸ بهمن در روز روشن، وسط شهر چابهار و جلو درب دفتر امام جمعه موقت چابهار اقدام به ترور دو روحانی اهل سنت کرده بود، پیشتر و در جریان یک قتل دیگر تعداد ۶ قبضه اسلحه کلاش ،۶ عدد نارنجک، ۲۴ خشاب و ۱۴۱۴ عدد فشنگ جنگی از منزل مسکونی‌اش کشف و ضبط شده بود که توسط “وزارت اطلاعات” برای انجام عملیات به وی سپرده شده بود.

این اسناد همچنین نشان میدهند که پرونده این شخص علیرغم قتل عمد، با دخالت جریاناتی نا معلوم به سرعت مورد رسیدگی قرار گرفته و مختومه شده و در نهایت فرد آزاد شده است.

این در حالی است که دادستان چابهار در رد گزارش منتشر شده توسط کمپین فعالین بلوچ، اعلام کرد که قاتل هیچ ارتباطی با هیچ ارگانی در جمهوری اسلامی نداشته است.

این اسناد نشان میدهند که نامبرده چندین موضوع قتل، مردم آزاری در پرونده خود داشته اما علیرغم آن بدون هیچ مشکلی در شهر تردد می کرده است.

این گزارش می گوید هیچ یک از شکایت ها در مورد این فرد به فرجام درست قضایی نرسیده و فرد از نوعی مصونیت امنیتی بهره می برده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید