خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  اعمال محدودیت ها برای برگزاری مجلس ترحیم فعال سیاسی ترور شده در هلند / تصاویر

اعمال محدودیت ها برای برگزاری مجلس ترحیم فعال سیاسی ترور شده در هلند / تصاویر

خبرگزاری هرانا – بعد از انتشار خبر ترور احمد نیسى در لاهه هلند، اداره اطلاعات اهواز، پدر او را برای چند ساعت بازداشت کرده و از مولى نیسى خواستند که مراسم ترحیم فرزند ترور شده‌اش را برگزار نکند اما او این درخواست را نپذیرفت. دیروز پنجشنبه ۱۸ آبان نیز دو برادر احمد نیسى به نام‌های حمد و حسن را بازداشت شدند که دیشب تنها یکى از آنها بنام حمد آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسن نیسى برادر احمد مولى نیسى تاکنون در بازداشت بسر مى‌برد، او در سال ۸۵ نیز دستگیر و براى چند سال به دلیل فعالیت‌هاى سیاسى در زندان کارون اهواز بود.

روز جمعه ۱۹ آبان نیز راه‌هاى ورودى منطقه شعیبیه (بخش شادُروان یا شُعیبیه از بخش‌های تابعه شهرستان شوشتر در استان خوزستان) توسط نیروهاى امنیتى بسته شد.

برخی از افرادى که براى شرکت در مجلس ترحیم به منزل پدری احمد مولی رفته بودند گفتند که نیروهاى زیادى در منطقه حضور داشتند و حتى چادرها و داربستى که براى این مراسم در نظر گرفته شده بود توسط نیروهاى امنیتى و لباس شخصی‌ها پایین آورده شد.

به گفته یک منبع مطلع: نیروهاى اداره اطلاعات اهواز از برگزارى هرگونه مراسم شعرخوانی عربى و یزله (مراسم پایکوبى ویژه) جلوگیرى کردند و لباس شخصى‌ها به منظور کنترل اوضاع در میان مردم نشسته بودند. این منبع افزود: نیروهاى امنیتى در راه‌هاى ورودى به منطقه شعیبیه در حومه شوشتر چندین پست بازرسى نصب کرده تلاش کردند از ورود مردم به شعیبیه جلوگیرى کنند.

لازم به ذکر است بر اساس گزارش تلویزیون دولتی هلند، احمد مولا ابوناهض «مشهور به احمد نیسی» روز چهارشنبه، ۱۷ آبان‌ماه، در مقابل محل زندگی‌اش در شهر لاهه به قتل رسیده است.

تلویزیون هلند از احمد مولا به عنوان مؤسس «جنبش آزادی‌بخش الاحواز» یاد کرده است.

«جنبش آزادی‌بخش الاحواز» که ایران آن را گروهی تروریستی می‌شناسد فعالیت خود را از اواسط سال ۱۳۷۶ آغاز و هدف خود را «رهایی خوزستان، بوشهر و هرمزگان و جزایر خلیج فارس» اعلام کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید