خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۱/۱۸ ساعت ۱۸:۲۸:۰۴

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  کلانتری: ۶۰۰ دریاچه در ایران رو به مرگ است

کلانتری: ۶۰۰ دریاچه در ایران رو به مرگ است

خبرگزاری هرانا – دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: ۶۰۰ دریاچه رو زمینی و زیر زمینی در ایران در حال خشک شدن است که ۱۰ مورد از آن‌ها زیرزمینی است.

به گزارش هرانا به نقل از ایرنا؛ عیسی کلانتری شامگاه جمعه در جلسه کار گروه آب، کشاورزی و مدیریت بحران عجب شیر افزود: ما و مردم طبیعت کشور را در معرض نابودی قرار داده‌ایم و هنوز بدون درک درست از شرایط به دنبال مقصر می‌گردیم.

وی با بیان اینکه در توسعه منطقه‌ای و محلی باید به پتانسیل آب توجه جدی شود، اظهار کرد: بحران‌های اجتماعی و اقتصادی، ساختارهای فرهنگی را به هم می‌ریزند و از آنجا که عنصر آب با تمام جنبه‌های زندگی ما عجین شده، مشکل کم آبی بر سطوح مختلف زندگی ما تاثیر گذاشته است.

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه ادامه داد: کاهش مصرف آب، افزایش بهره وری با صنعتی شدن کشاورزی و بهبود وضعیت درآمدی و معیشتی کشاورزان حاشیه دریاچه از اهداف مهم طرح احیای دریاچه ارومیه است.

کلانتری از اختصاص ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل ستاد احیای دریاچه ارومیه به شهرستان عجب شیر برای ایجاد کمربند سبز خبر داد.

شهرستان عجب شیر با ۷۳۸ کیلومتر مربع وسعت، دارای یک شهر، دو بخش قلعه چای و مرکزی و چهار دهستان بوده و در ۹۰ کیلومتری تبریز و ۸۰ کیلومتری کرانه جنوب شرقی دریاچه ارومیه واقع شده که از شرق به مراغه، از شمال شرق به اسکو، از جنوب به بناب، از شمال به آذرشهر و از غرب به دریاچه ارومیه محدود می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید