خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۳, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۱/۱۰ ساعت ۹:۰۲:۰۴

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  گردوغبار در اهواز به هفتاد برابر میزان مجاز رسید

گردوغبار در اهواز به هفتاد برابر میزان مجاز رسید

خبرگزاری هرانا – مدیر روابط عمومی اداره محیط زیست خوزستان میزان گردوغبار در هوای اهواز را بالای ۱۰ هزار میکروگرم بر مترمکعب دانست و گفت: از میزان دقیق ریزگرد‌ها در هوا اطلاع دقیقی نداریم زیرا دستگاه‌های سنجش آلایندگی تنها تا عدد ۱۰ هزار را نشان داده و با مقادیر بیش از آن پیغام خطا می‌دهند.

به گزارش هرانا به نقل از خوزنیوز؛ عسگری میزان گردوغبار در هوای اهواز را بالای ۱۰ هزار میکروگرم بر مترمکعب دانست و گفت: از میزان دقیق ریزگرد‌ها در هوا اطلاع دقیقی نداریم زیرا دستگاه‌های سنجش آلایندگی تنها تا عدد ۱۰ هزار را نشان داده و با مقادیر بیش از آن پیغام خطا می‌دهند.

شهریار عسکری میزان استاندارد گردوخاک در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب دانست و افزود: امروز تقریبا در کل شهرهای خوزستان پدیده ریزگرد‌ها را داریم و این پدیده در سوسنگرد به سه هزار و۸۰۰ رسیده است. در منطقه آبادان و دشت آزادگان نیز این عدد احتمالا بالاست.

به گزارش خوزنیوز، عدد ۱۰ هزار حدودا ۷۰ برابر میزان استاندارد گردوغبار (۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب) است و این موضوع باتوجه به آنکه امکان سنجش دقیقی وجود ندارد، نشان دهنده شرایط بغرنج آب و هوایی حال حاضر خوزستان به ویژه شهر اهواز است.

گفتنی است این وضعیت از ظهر روز سه شنبه (هفتم بهمن ماه) کمابیش برقرار است و شرایط ناگواری برای اهالی خوزستان به وجود آورده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید