خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  طوفان، ریزگردها و آلودگی هوا ۷۸۷ نفر را در سیستان و بلوچستان روانه بیمارستان کرد

طوفان، ریزگردها و آلودگی هوا ۷۸۷ نفر را در سیستان و بلوچستان روانه بیمارستان کرد

خبرگزاری هرانا – عبدالرحمن شهنوازی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت که طی ۳ روز گذشته و در پی شدت گرفتن طوفان گرد و خاک در شهرستان های زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز ۷۸۷ نفر به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از طوفان راهی مراکز درمانی و بیمارستان ها شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: “۷۸۷ نفر از مردم منطقه به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از طوفان گرد و خاک راهی مراکز درمانی شدند”.

عبدالرحمن شهنوازی اظهار داشت: “طی ۳ روز گذشته و در پی شدت گرفتن طوفان گرد و خاک در شهرستان های زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز ۷۸۷ نفر به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از طوفان راهی مراکز درمانی و بیمارستان ها شدند”.

وی با اشاره به آماده باش نیروهای امدادی و درمانی در منطقه افزود: |طی این مدت پس از تماس با سامانه ۱۱۵ اورژانس بلافاصله نیروهای اورژانس جهت اقدامات لازم به محل حادثه اعزام شدند|.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: |از این ۷۸۷ نفر مصدوم ۷۱۹ نفر پس از مراجعه درمان و ترخیص و ۱۳۴ نفر نیز در بیمارستان بستری شدند”.

وی تصریح کرد: “با توجه به خشک بودن بستر تالاب هامون و در نتیجه بروز پدیده طوفان و گرد و خاک همواره مردم منطقه به دلیل مشکلات مختلف که عمده ترین آنها تنفسی، چشمی و قلبی است به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها مراجعه می کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید