خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه 22 نوامبر 2015, 18th of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2015/11/22 ساعت 17:18:45

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  ممانعت از حضور شهروندان در مراسم یادبود داریوش و پروانه فروهر

ممانعت از حضور شهروندان در مراسم یادبود داریوش و پروانه فروهر

خبرگزاری هرانا – نیروهای انتظامی و امنیتی، از برگزاری مراسم یادبود داریوش و پروانه فروهر و حضور شهروندان و علاقمندان ممانعت کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نیروهای امنیتی با مسدود کردن کوچه محل برگزاری مراسم، از حضور علاقمندان و شهروندان در هفدهمین سالروز کشته شدن داریوش و پروانه فروهر جلوگیری کردند.

بنا بر این گزارش، دقایقی مانده به آغاز مراسم در خانه ی فروهرها، نیروهای امنیتی همچنان کوچه ی منتهی به خانه ی فروها را بسته و به هیچکس اجازه ورود به خانه داده نشده است.

“نسرین ستوده” که قرار بود در این مراسم پیرامون پرونده ی دادخواهی خانواده های قربانیان سخنرانی کند، به همراه شرکت کنندگان در مراسم در خیابان های منتهی به محل مراسم متوقف شده اند.

گفتنی است که آگهی برگزاری مراسم بزرگداشت، چند روز پیش در روزنامه اطلاعات به چاپ رسیده بود.

داریوش فروهر و پروانه اسکندری در جریان قتل های سیاسی موسوم به “قتل های زنجیره ای” در سال ۱۳۷۷ در منزلشان کشته شدند.

“قتل‌های زنجیره‌ای”، به قتل برخی از شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی منتقد نظام جمهوری اسلامی در دههٔ هفتاد خورشیدی در داخل و خارج از ایران گفته می‌شود که به گفتهٔ برخی منابع با صدور فتوی توسط روحانیون بلندپایه و پرسنل وزارت اطلاعات در زمان وزارت اطلاعات “علی فلاحیان” و “دری نجف آبادی” صورت گرفت. “داریوش فروهر”، “پروانه اسکندری”، “محمد مختاری” و “محمدجعفر پوینده” از جمله قربانیان این قتل ها بودند.

agahi daryoosh va parvane

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید