خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  پایان اعتصاب غذای مجید محمدی معین

پایان اعتصاب غذای مجید محمدی معین

خبرگزاری هرانا- مجید محمدی معین، زندانی محبوس در زندان اوین به اعتصاب غذای خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقق بشر در ایران، مجید محمدی معین، زندانی محبوس در زندان اوین که در اعتراض به حکم صادره اخیر و وضعیت نابسامان خانوادگی ایجاد شده برای او به سبب این حکم، دست به اعتصاب غذا زده بود به اعتصاب غذای خود پایان داد.

بنا به همین گزارش این زندانی صبح امروز و با بحرانی شدن وضعیت جسمانی به بهداری منتقل و پس از حضور خدابخشی دادیار ناظر بر زندان، جواد مومنی مدیر داخلی زندان و نماینده وزارت اطلاعات به وی قول مساعد داده شد تا بعد از شکسته شدن اعتصاب غذا خود در هفته آینده پرونده جهت اعاده دادرسی در شعبه ۳۳ رسیدگی شود و ایشان در هفته آتی به مرخصی اعزام شود.

گفتنی است پیشتر اخباری مبنی بر اجبار برای امضای نامه ای از سوی این زندانی منتشر شد که بر اساس آن مسئولیت جانی ناشی از این اعتصاب بر عهده خود مجید محمدی معین بود.

مجید محمدی معین، زندانی محبوس در بند هشت زندان اوین در اعتراض به عدم وجود دلیل کافی و عدم وجود عناصر قانونی جرم برای حکم جدید خود، در اعتراض به آنچه دیکته شدن حکم صادره از سوی نهادهای امنیتی به قاضی پرونده و وضعیت نابسامان خانواده خود خواند از روز دوازدهم مهرماه سال جاری دست به اعتصاب غذا بزند.

خواست این زندانی محبوس در زندان اوین در این اعتصاب غذا، رسیدگی بی طرف مرجع قضایی به پرونده او با توجه به ایرادات شکلی فاحش در این پرونده و اعزام به مرخصی تا مشخص شدن تکلیف پرونده اش است.

مرداد ماه سال جاری مجید محمدی معین، زندانی که از بهمن ماه سال ۸۹ محکومیت چهارساله خود در زندان اوین را سپری می کند، در پرونده جدیدی به تحمل یک سال حبس بیشتر محکوم شد.

آقای محمدی معین، در سال ۹۳ در حالیکه در زندان به سر می برد به تبلیغ علیه نظام متهم و سپس به یکسال حبس تعزیری محکوم شد، حکم صادره پس از اعتراض نامبرده در شعبه ۳۶ تجدیدنظر استان تایید و در مرداد ماه سال جاری به نامبرده در زندان ابلاغ گردید، حکم صادره میزان مدتی که نامبرده در زندان خواهد بود را افزایش میدهد.

مجید محمدی معین، خبرنگار روزنامه بیان و سلام و مدیر کمیته اقتصادی انجمن ورزشی نویسان جوان به اتهام اجتماع و تبانی و اقدام علیه امنیت ملی به چهار سال حبس تعزیری محکوم شده بود و از سال ۸۹ در زندان به سر می برد. مشخص نیست محکومیت آقای معین ارتباطی با فعالیت های روزنامه نگاری او داشته باشد.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید