خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  سیستان‌ و بلوچستان دارای بالاترین نرخ بیکاری در کشور

سیستان‌ و بلوچستان دارای بالاترین نرخ بیکاری در کشور

خبرگزاری هرانا ـ نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی از وجود بالاترین نرخ بیکاری کشور در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، ناصر کاشانی، نماینده مردم زاهدان گفت: “چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فارغ‌التحصیل در کشور داریم و این تعداد نفر متناسب با مشاغل دولتی مورد نیاز نیست”.

کاشانی ادامه‌داد: “در لایحه بودجه سال ۹۴، دولت یک هزار میلیارد تومان را برای اشتغال در نظر گرفت ولی مجلس شورای اسلامی سه هزار میلیارد دیگر را از محل حذف یارانه پردرآمدها و انصرافی‌ها به این لایحه افزوده است تا این رقم به چهار هزار میلیارد افزایش یابد”.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این رقم در ابتدا ۱۲ هزار میلیارد پیش‌بینی شده بود گفت: “در صورت تصویب این رقم باید یارانه ۳۶ میلیون نفر پردرآمد حذف می‌شد اما چون شناسایی این افراد مقدور نبود به ناچار این رقم به چهار هزار میلیارد کاهش یافت”.

کاشانی همچنین خواستار تقسیم‌بندی این بودجه بر حسب کمبودها و محرومیت‌ها و توجه بیشتر به استان در این حوزه شد.

کاشانی تبعیض بین استان‌های کشور و سوء مدیریت را از جمله مشکلات استان بیان کرد و از دولت به دلیل عدم استفاده از مردم استان سیستان و بلوچستان در بدنه کشور و وزارتخانه‌ها انتقاد کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید